Liberecký Rapid rozstřílel Rynoltice

Fotbalová I. A třída: Událostí je první domácí výhra Ruprechtic. Rapid smetl Rynoltice, Krásná Studánka veze bod, Hejnice si poradily se Stráží p. R. Doubí padlo s Přepeřemi a Stráž n. N. prohrála gólem – nególem.

30.9.2016

FOTBAL - ilustrační foto.Foto: DENÍK

Ruprechtice konečně zabraly. O víkendu prohrály doma s Hejnicemi, ale zřejmě to bylo také tím, že hejničtí hráči před utkáním šlápli do lejna, které tu ponechaly drzé ovce od sousedů. Takže znáte to, když šlápnete do h.vna, máte štěstí. Proto se také mladí správci činili, hřiště od exkrementů vyčistili
a vystavili stádečku ovcí stop kvalitnějším plotem.
A výsledek se dostavil. První domácí body jsou zde!

Ruprechtice – Košťálov 5:2 (3:0)

Místo jasného vedení 7:1 do poločasu bylo slabých 3:0 pro domácí. Hosté pak po přestávce dokázali využít dvě zaváhání a žili do 75. minuty, než jim srazil choutky na úspěch po velkém sólu Průcha. Závěr pak byl v režii Ruprechtických, kteří přidali pátý gól.

Branky: 15. z pen. a 75. Průcha, 26. Rampáček, 40. Pekař, 86. Feri – 56. Sádek, 64. Janata. Rozhodčí: Dvořák, ŽK: 2:1. Diváků: 60. Ruprechtice: Vavřich – Kesner, Rampáček, Pekař, Morávek – Sochor, Průcha, Chwiedziuk (63. Feri), Šrajbr (75. Kušnirak), Hořák – Dlabola (83. Grujoski).

VTJ Rapid Liberec – Rynoltice 5:1 (3:0)

„Zápas kočka – myš, v suchém triku,“ hlásil se po zápase domácí tahoun v útoku Jaroslav Šikýř, autor první branky. Hosté stihli jen střelu do tyče, ale jinak hráli domácí zodpovědně v obraně a hosty do ničeho nepouštěli. Rynoltice se nemohly prosadit, moc jim to nešlo, a až za stavu 4:0 snížily. Domácí odpověď v podobě páté branky přišla vzápětí jako trest.

Branky: 3. Šikýř, 28. L. Halama, 45. Železný, 60. Soukeník, 85. Andrš – 83. T. Kotek. Rozhodčí: Ouředník, ŽK: 3:2. Diváků: 150. Rapid: Paldar – Proche (80. Andrš), P. Halama (61. Košnar), L. Halama, Kadlec – Soukeník, Kejdana, Snášel, Stuchlík – Šikýř (70. Mikeš), Železný. Rynoltice: Jan Vacek – M. Peřina (46. Jar. Vacek), M. Kotek, Bláha, Malík – Hanzl, Ptáček, T. Kotek, Kopic – A. Kotek, T. Vacek.

Cvikov – Krásná Studánka 1:1 (1:0)

Domácí dokázali využít trestný kop, jinak byla Studánka ve všech směrech lepší. Jenže Linhart dvakrát a třikrát Smolák nepřekonali Machačného. „Do 25. minuty to mělo být 5:1 pro nás,“ tvrdil trenér Miroslav Kocour. Nakonec se z dalších příležitostí prosadil hlavičkující Grepl, jenž další šance, stejně jako Linhart, nedal. Po hodině hry se hrálo oboustranně na pět útočníků a pět obránců a fotbal se tak musel líbit. Nakonec byli hosté rádi za bod, protože osamocený útočník Cvikova v posledních vteřinách překopl bránu.

Branky: 15. Bren – 58. Grepl. Rozhodčí: Frýda, ŽK: 4:2. Diváků: 60. Krásná Studánka: Vrábel – Brada, Novák, Vajtr, Vojtíšek – Vondráček (75. Opočenský), Linhart, T. Hájek (58. Killar), Smolák (62. Housa) – Grepl, Lang.

Hejnice – Stráž p. R. 3:0 (2:0)

Hosté byli půl hodiny lepším mužstvem a zahrávali řadu rohových kopů. Poté je umravnil levačkou Koťátko a za chvilku Pikous. To již byly Hejnice na koni
a Pikous navíc neproměnil sólo. Stráž začala být po přestávce více aktivní
a v 56. minutě podržel domácí gólman Dostál, navíc mu pomohla jednou tyčka. V závěru už opět vládli domácí a po nevyužitém sóle Kobra přidal třetí kousek D. Neumann po rohu.

Branky: 32. Koťátko, 34. Pikous, 85. D. Neumann. Rozhodčí: P. Blaschke, ŽK: 0:2, ČK: po zápase M. Roll st. (S). Diváků: 50. Hejnice: Dostál – Matěcha, Sirůček, Malinský, Macháček – Pikous, Grujoski (62. Kobr), Koťátko, P. Neumann – D. Neumann, Zeman (82. Matouš).

Desná – Stráž n. N. 1:0 (0:0)

Stráž domácí přehrávala
a měla i tři gólovky, jenže jako již klasicky je nevyužila. Ve druhé půli se hra vyrovnala, až posledních deset minut byl vidět nápor domácích, kteří nastřelili tyč
a poté vstřelili gól, i když od břevna míč podle všeho nebyl za čarou.

Branka: 83. Kořínek. Rozhodčí: Hrbáček, ŽK: 1:1. Diváků: 80. Stráž: Martin – T. Drašner, Landa, Michalík, Kraus – L. Oberreiter, Horáček, T. Oberreiter (66. Pappas), J. Jirsa (83. Dostál) – Dostál, L. Drašner (60. Havlíček).

Doubí – Přepeře 0:5 (0:2)

Hosté jako jasný favorit splnili výsledkově roli na jedničku, ale herně to nebylo pro domácí tak špatné. Pět hráčů Doubí chybělo, ti na hřišti je však zastoupili. Domácí dokázali dobře bránit a do 72. minuty byl stav 0:2. Poté začali Doubští odpadávat a soupeř toho třikrát využil. Doubí mělo v první půli dva nadějné úniky, ve druhé pak nevyužili své dobré šance Herkner
a Rydval.

Branky: 26. a 86. Pěnička, 12. Ježek, 72. Bína, 75. Petřík. Rozhodčí: Vydra. Diváků: 100. Doubí: Jirák – Beneš, Kabát, Suchomel, Kosiewicz – Zradička, Urban, Kovařík, Rydval – Herkner, Zeman.

KRÁTCE: Co se děje na Liberecku? Přečtěte si stručný přehled

Zajímavé klasické škodovky, které zrovna hledají nové majitele.
AUTOMIX.CZ
30

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

HLASOVÁNÍ: Zaostřeno na Jizerky: Vyberte nejkrásnější fotku Jizerských hor

Jizerské hory /GALERIE, HLASOVÁNÍ/ – Oblíbená fotosoutěž Zaostřeno na Jizerky se letos vrací zpět, tentokrát posedmé. Po celou dobu letních prázdnin mají čtenáři Libereckého deníku šanci vybírat nejkrásnější fotografii Jizerských hor.

Výstavy v regionu: od perníku až po drahé kameny

Liberecký kraj – Podívejte se na velký přehled výstav, které lze aktuálně zhlédnout v Libereckém kraji.

POZVÁNKY: Grabštejn láká po roce na noční prohlídku

Chotyně – Hrad Grabštejn zve po roce opět na noční prohlídku se svatou Barborou jako průvodkyní. Letos se ponese v duchu renesance.