71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj regionální Deník

Liberecké fotbalistky čeká v sobotu rozhodující boj

LIBERECKÉ FOTBALISTKY CHTĚJÍ PRVNÍ LIGU. Naposledy deklasovaly Příbram 8:1. Na snímku je vpravo liberecká Bára Pomijová, autorka jednoho z osmi gólů.

LIBERECKÉ FOTBALISTKY CHTĚJÍ PRVNÍ LIGU. Naposledy deklasovaly Příbram 8:1. Na snímku je vpravo liberecká Bára Pomijová, autorka jednoho z osmi gólů. Autor: Deník / Petr Šimr

18.5.2011 08:25

Liberec - Druhá fotbalová liga žen: Příbram - Slovan Liberec 1:8 (1:3)

Fotbalistky Slovanu Liberec se stále vyhřívají na prvním místě v soutěži, ale Stará Lysá stále dotírá. Momentálně má Lysá ztrátu čtyř bodů, ale zápas s Malou Skálou k dobru. Liberecké naposledy zvítězily v Příbrami jasným způsobem, ale v sobotu 21. května je U Nisy na hlavním hřišti čeká rozhodující duel o postup právě se Starou Lysou. Oba týmy chtějí postoupit do nejvyšší soutěže... Liberci však stačí remíza.

Na velmi dobrém trávníku začal zápas velmi zostra a hned třemi šancemi Liberce. Filingerová přihrála Petráčkové, ta prodloužila hlavou na Ubiasovou, ale ta v šanci poslala míč mimo branku. Za chvilku nato našla Matějková před brankou Petráčkovou, která sice obešla i brankářku, ale její slabou střelu doběhla obrana a z čáry vykopla. Hned při dalším útoku Matějková vyslala Pomijovou, ta nezaváhala a otevřela skóre. Za tři minuty unikla rychlá domácí Dědinová, přihrála Smíškové a bylo 1:1.

To byl ale také poslední domácí výkřik. Příbram v dalším průběhu jen sporadicky ohrožovala hosty útokem. Liberec hrál ze zajištěné obrany, kolmými přihrávkami středem hřiště se dostával za obranu a přímo ohrožoval naší branku. Výsledkem byly čtyři branky po naprosto stejných situacích. Ve 12. vyslala Kovářová dopředu Svobodovou, která utekla všem a brankářka neměla šanci - 2:1. O minutu později orazítkovala Svobodová tyč.

V 19. prodloužila hlavou Petráčková přihrávku do vápna na Svobodovou a bylo 3:1. Liberec měl po většinu hry míč na svých kopačkách, ojedinělé útoky domácích zneškodnila obrana Slovanu a několik střel z dálky Dolejšová. Ve 29. prokličkovala před brankářku Matějková, její vyraženou střelu poslala nad Svobodová. V závěru ještě netrefila prázdnou branku Petráčková.

Na začátku II. půle měly gólovky Pomijová a Svobodová. V 53. a 59. utekla obraně Svobodová a pokaždé zakončila s přehledem 4:1 a 5:1. Hned v dalším útoku šla sama Petráčková, brankářka ji však vychytala. Pak přišla na pořad dne trochu strkanice, kdy domácí útočnice neunesla vývoj zápasu, ale odnesla to žlutou kartou jen liberecká Horčičková. Poté přišly chvíle Kotkové, kdy nejprve využila roh Pomijové a na zadní tyči zvýšila na 6:1. Za tři minuty našla její přesná nahrávka osamocenou Sittovou 7:1.

Další gólovky Matějková, Sittová ani Nováková neproměnily. Brankový účet uzavřela Pižlová, když dorážela střelu Pomijové na 8:1.

Branky: 9. Smíšková - 12., 19., 53. a 59. Svobodová, 6. Pomijová, 76. Kotková, 80. Sittová, 86. Pižlová.
Slovan: Dolejšová - Boušková, Pižlová, Kovářová, Horčičková – Filingerová (81. Nováková), Matějková, Pomijová, Ubiasová – Petráčková (63. Sittová), Svobodová (74. Kotková)

Autor: Miloslav Cihlář

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Plzeň ženám pořádně zhořkla

Plzeň, Liberec - Bez Kotkové a s několika zraněnými nastoupily hráčky Slovanu v Plzni. Výsledek? Dostaly čtyřku.

Mistrovské utkání ČMFS žen FC Slovan vs. Sokol Stará Lysá. Na snímku v souboji 1 - Pincová (domácí),  8 - Svobodová, 2 - Soukupová (domácí), 12 - Filingerová, 15 - Sůrová.

Ligový fotbal žen se Slovanu nepovedl

Liberec - Ženy Slovanu Liberec prohrály s týmem, který má sestup do II. ligy již zpečetěn. Slovanu se tak po prohře v domácím prostředí výrazně zkomplikovala pozice pro udržení se…

Ilustrační foto

Fotbalistky Slovanu Liberec vyrazily za záchranou

Liberec - Fotbalová liga žen: DFC Ivančice – Slovan Liberec 1:7 (0.2). A Slovan poskočil na osmou příčku v tabulce.

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

Do diskuse nikdo nevložil žádný příspěvek

CELEBRITY

Andreo, pojď už, nebo přijdem zas pozdě! Naříkal Volopich

Andreo, pojď už, nebo přijdem zas pozdě! Naříkal Volopich

Andrea Verešová (31) je prostě ženská se vším všudy. Kdyby nebyla bruneta, stala by se ten večer pravou… celý článek ›

Touhá mít plné rty ji málem zabila, udělala z ní zrůdu!

Touhá mít plné rty ji málem zabila, udělala z ní zrůdu!

Kvůli své posedlosti krásou mohla zemřít. Závislost na zvětšujících injekcích do rtů se jí málem stala… celý článek ›

Pohřeb muže zastřeleného kuší: Rakev mu zalili vodkou

Pohřeb muže zastřeleného kuší: Rakev mu zalili vodkou

Přátelé a rodina nakonec vybrala dostatek peněz na to, aby mohla dát důstojné poslední sbohem Martinu… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz