Liberec vyhrál nad Karabachem 3:0 a udržel naději na postup!

Liberec – /GALERIE/ Pět tisíc fanoušků na stadionu U Nisy začalo pár minut před devátou večerní jásat, hráči zvedli ruce nad hlavu a měnili si dresy s protihráči. Fotbalisté Liberce porazili doma Karabach nečekaně hladce 3:0 a v 5. kole základní skupiny Evropské ligy si připsali první výhru.

24.11.2016
Fotogalerie
5 fotografií

Evropská liga: Slovan Liberec - KarabachFoto: Jaroslav Appeltauer

Skóre otevřel v jedenácté minutě Egon Vůch a první vítězství Slovanu po pěti soutěžních zápasech pojistil po pauze Nikolaj Komličenko, který v 57. minutě proměnil penaltu a za šest minut se trefil podruhé.

Slovan vyhrál v pravou chvíli, na pohárové vítězství čekal od letních předkol. „Dlužili jsme to fanouškům," pravil trenér Jindřich Trpišovský.

Liberec všechny čtyři dosavadní body ve skupině uhrál proti Karabachu, s nímž na úvod v září remizoval 2:2.

Slovan částečně napravil víkendovou ligovou porážku 0:3 v Jablonci a před závěrečným utkáním ve skupině Evropské ligy na půdě PAOK Soluň 8. prosince udržel naději na postup. K účasti v jarních bojích potřebuje Liberec v Řecku zvítězit a zároveň musí doufat, že Karabach doma prohraje s lídrem tabulky Fiorentinou.

Liberecký kouč Trpišovský po prohraném derby v Jablonci na pěti místech obměnil základní sestavu. Ze zdravotních důvodů chyběli Sýkora, Baroš a Latka, jen na lavičce začali Bartl s Navrátilem. Coufal opět musel na stopera a na pravém beku místo něj hrál Karafiát.

V úvodním utkání skupiny na půdě Karabachu dal Sýkora v jedenácté sekundě nejrychlejší gól historie Evropské ligy a povedený úvod prožil Liberec i v domácí odvetě. Bartošák měl na levé straně dost času na to, aby přesně zacentroval a Vůch netradičně hlavou poslal míč na zadní tyč do sítě. Slovan dal gól po 300 minutách, naopak Karabach inkasoval po dlouhých 717 minutách.

Hosté mohli v 19. minutě vyrovnat, Muarema však v úniku vychytal brankář Dúbravka. Ve 34. minutě naopak jen pár centimetrů dělilo domácí od druhé trefy, Folprecht poslal dorážku do tyče. V nadějné pozici pak Pokorný hlavičkoval jen do středu branky.

V 56. minutě už Liberec zvýšil. Komličenka ve vápně stáhl k zemi Medveděv a sám faulovaný hráč domácích poslal z penalty míč bombou nekompromisně pod břevno. Hned za dalších sedm minut se ruský útočník radoval znovu, když zblízka umístil do branky Vůchovu přihrávku ze strany.

Liberec dal v utkání tolik gólů jako v předešlých šesti soutěžních duelech dohromady a slavil historicky nejvyšší výhru v základní skupině pohárů. I díky tomu, že v nastavení Dúbravka skvěle vyrazil přímý kop. Slovan ve skupině Evropské ligy zvítězil doma po osmi zápasech.

Situace v liberecké skupině je po včerejšku pořádně zamotaná: po posledním kole může mít Slovan, Soluň i Karabach sedm bodů. Pak by rozhodla minitabulka ze vzájemných zápasů, což by díky včerejší vysoké výhře mohlo znamenat postup pro Liberec.

5. kolo fotbalové Evropské ligy - skupina J:

Slovan Liberec - FK Karabach 3:0 (1:0)

Branky: 57. z pen. a 63. Komličenko, 11. Vůch. Rozhodčí: Johannesson - Nilsson, Culum - Ekberg, Karlsson (všichni Švéd.). ŽK: Komličenko, Breite - Míchel, Medveděv. Diváci: 4942.

Sestavy:

Liberec: Dúbravka - Karafiát, Coufal, Pokorný, Bartošák - Breite, Folprecht - Ekpai, Ševčík (80. Navrátil), Vůch (89. Bláha) - Komličenko (86. Bartl). Trenér: Trpišovský.

Karabach: Šehič - Dašdemirov, Medveděv, Hüsejnov, Agolli - Míchel (52. Ismajilov), Garajev, Richard Almeida - Dani Quintana, Ndlovu, Muarem (60. Reynaldo). Trenér: Gurbanov.

Autor: Vlastimil Novotný

24.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
Soud se třemi muži, kteří jsou obžalovaní z vraždy Martina Říhy začal 29. března 2017. Zakladatel První pražské družstevní záložny zmizel před 13 lety a dlouhou dobu patřil k nejhledanějším Čechům v databázi Interpolu.

Na prodej je Tatra 613 s mrazivou minulostí. Sloužila u KGB

Tu a tam se na aukčních portálech objeví něco opravdu speciálního. Jako třeba československá Tatra 613, která sloužila sovětské tajné službě KGB. Zvláštní také je, že je na prodej ve Spojených státech amerických.

Nemocnice se chystá na Ukrajinu. Chce přivézt sestry

Liberec –  Už tento týden se vypraví zástupci Krajské nemocnice Liberec (KNL) na Ukrajinu kvůli náboru zdravotních sester.

Po srážce s dodávkou museli koně utratit

Semilsko - Kůň se po srážce s dodávkou už na nohy nepostavil, proto byl utracen.

Přehrada bez aut. Lidé chtějí zavřít Zvolenskou

Liberec – Rozbahněná, místy propadlá, neudržovaná. Promenádní cesta kolem přehrady není v příliš dobrém stavu. Vedení města ji chce opravit, hodně ale záleží na tom, kdy Povodí Labe začne s generální opravou hráze a bočních zdí.