Partě z Podještědí se rozplynul sen o účasti v Evropské lize, kam se vítěz této soutěže kvalifikuje. Poslední čtvrtfinále mezi Slavií Praha a Karvinou se odehraje příští týden.

"Výborná byla první půle, horší byla druhá a nastavení, kde jsme inkasovali čtyři góly. Opět nás zasáhly zdravotní potíže a góly ze standardních situací," uvedl liberecký trenér Jindřich Trpišovský.

"Přijeli jsme si pro postup a nastartovat se. Obojí se povedlo," řekl zlínský kpič Bohumil Pánik.

Slovan vyhrával gólem z 10. minuty, kdy si zlínský stoper Gajič s brankářem Švengerem neporozuměli a původně zamýšlená malá domů skončila vlastním gólem – 1:0. „Kluci se špatně domluvili a míč skončil v bráně," uvedl zlínský obránce Jakub Jugas.

Liberec byl doma U Nisy v první půli jasně lepší, ale ve druhé Zlín otočil a postup dokonal v prodloužení. Na jeho začátku dal gól Holík, v závěru Kopečný.

POLÁK SE VRÁTIL

Liberec posílil obránce Jan Polák. Odchovanec Slovanu se do severočeského celku vrátil po pěti letech a včera nastoupil do druhéhopoločasu.

Osmadvacetiletý Polák hrál naposledy za třetiligové italské Cremonese, kde na konci února skončil a stal se volným hráčem. Z Liberce odešel po mistrovské sezoně 2011/12, v níž příliš nenastupoval.

Od té doby působil v polském Piastu Gliwice a v nižších italských soutěžích. V české lize má na kontě 84 utkání a jednu branku.

Čtvrtfinále českého fotbalového poháru - MOL Cupu:

Slovan Liberec - Fastav Zlín 2:4 po prodl. (2:2, 1:0)

Branky: 10. vlastní Gajič, 60. Voltr - 52. Vukadinovič z pen., 56. Matejov, 95. Holík, 119. Kopečný. Rozhodčí: Houdek - Flimmel, Kožár. ŽK: Kúdela, Souček - Jugas, Vukadinovič, Hnaníček, Holík, Švenger. Diváci: 1527.

Sestavy:

Liberec: Hladký - Mikula, Kúdela, Karafiát (46. Polák), Bartošák (93. Obročník) - Souček - Ekpai, Ševčík, Potočný, Vůch - Voltr (86. Bartl). Trenér: Trpišovský.

Zlín: Švenger - Pazdera, Jugas, Gajič, Matejov - Hnaníček - Vukadinovič (116. Bartolomeu), Traoré (108. Kopečný), Živulič, Holík - Beauguel (93. Diop). Trenér: Páník.