Krásná Studánka deklasovala Zásadu sedmi trefami

Liberec - Druhé kolo fotbalové I. B třídy přineslo vysoké výhry Krásné Studánce, Ruprechticím, VTJ Rapidu B, na druhé straně hořkost výrazných porážek Raspenavě a Rozstání.

27.8.2013

RUPRECHTICE V POHODĚ. Porazily Velké Hamnry B 5:2. Na snímku je vpravo domácí Roland Kusebauch.Foto: Deník / Miloslav Cihlář

Krásná Studánka - Zásada 7:1 (3:0)

Hosté dvacet minut vydrželi sekundovat Studáneckým, ale s přibývajícími minutami nestíhali. Zásada sice hrozila brejky, ale ty prakticky pokaždé skončily ofsajdem. Studánka kromě sedmi branek zahazovala množství dalších šancí. V tom vynikal zejména Kahl. Hosté snížili po špatném odkopu brankáře, jenže ten chybu napravil za pár minut, kdy zneškodnil Fišerovi penaltu. Zásadu pak dorazil dvěma góly Bína.

Branky: 50. a 60. Knajbl, 75. a 80. Bína, 15. Grepl, 25. Smolák, 35. Kahl 68. Serbus. Rozhodčí: Bahník, ŽK: 2:2. Diváků: 50. Kr. Studánka: Linke Horáček (60. L. Faksa), Killar (46. Palán), Vajtr (40. Knajbl), Lang T. Faksa, Bína, Housa, Grepl Kahl, Smolák.

Hodkovice - Jenišovice 3:1 (3:0)

Domácí zahájili domácí premiéru aktivně a po dvaceti minutách se prosadil Pavlík. Za dalších 11 minut bylo 3:0 a domácí na nasazení ubrali. Ve druhé půli byl zápas vyrovnaný a hosté dokázali vstřelit čestný úspěch. Další šance nebyly ani na jedné straně.

Branky: 21. Pavlík, 27. Pánek, 32. Dostrašil 69. Hradecký. Rozhodčí: Kowalik, ŽK: 2:2. Diváků: 100. Hodkovice: Kvapil Kraus (65. D. Košek), Bouška, Škopan, Nevyhoštěný Bendák (62. Mich. Košek), Pánek, Pekař (60. Bolard), Matějka Pavlík, Dostrašil.

Ruprechtice - Velké Hamry B 5:2 (4:0)

V oboustranně dobrém zápase dokázaly být Ruprechtice zejména do poločasu efektivní v koncovce. Přispěly k tomu i dvě chyby gólmana a důraz hráčů. Nádherný byl volej na 4:0 v podání Průchy. Oba týmy kombinovaly, ale Zásada neměla zakončení. Ve II. poločase víc pohlednějších kombinací předvedli domácí, jenže dali jen jediný gól. Hosté bojovali až do konce a v závěrečné čtvrthodince snižovali.

Branky: 4. a 15. Piršel, 32. Suchý, 42. Průcha, 52. Antoš 76. J. Kobr, 80. Říha z pen. Rozhodčí: Rympler, ŽK: 1:1. Diváků: 40. Ruprechtice: Vavřich Tichý, Rampáček, Cibulka, Kusebauch Vrtal, Karban, Průcha, Suchý (46. Dlabola) Antoš, Piršel.

Bílá - Horní Police 3:2 (0:2)

Zápas se musel líbit, když bylo spousta příležitostí ke vstřelení branky, zejména ze strany domácích. jenže po zmatcích hned po osmi minutách šli do vedení hosté. Domácí podali nevýrazný výkon, hosté předváděli rychlé brejky a po jednom z nich a nedorozumění obrany s brankářem bylo 0:2. Do II. půle domácí proto přeskupili řady a šli do útoku. První gól v tlaku přišel v 69. minutě po trestném kopu Kotrmana a za tři minuty bylo srovnáno zásluhou Hrstky. Hosté se jen bránili a Bílá z několika šancí nevytěžila nic. Až v 89. Linke hlavou doklepával míč do prázdné brány na vítězných 3:2.

Branky: 69. Kotrman, 72. Hrstka, 89. Linke 8. Vodný, 38. Heřmánek. Rozhodčí: Trešl, ŽK: 0:1. Diváků: 80. Bílá: Vítek Linke, Kotrman, Kovář, Kratochvíl (46. Košumberský) Bulíř (60. Zelinka), Hauer, Hrstka, Trepera Linhart, Kauška.

Nová Ves - Bulovka 2:1 (2:0)

Poločas vyzněl jasně pro domácí, kteří měli podstatně více šancí než hosté, kteří spíše působili odevzdaným dojmem. Ves šla do vedení Abrahámem, který zachytil dlouhý míč za obranu a únik zúročil. Pak se zapsal gólově Žák, jenž využil chyby stoperů po další dlouhé přihrávce. Ve 40. mohl dokonat ílo zkázy Mrijaj, jenže neproměnil penaltu a dorážku poslal Dobiáš přes branku nad. Po změně stran jakoby domácí přestali hrát a Bulovka se naopak zlepšila. V 70. podběhl domácí brankář roh a Hofman hlavou snížil. Bulovka pak vsadila na dlouhé míče, které však domácí obrana pohlídala. Navíc mohl výhru pojistit v 88. Čermák, ale po závaru zblízka překopl břevno.

25. Abrahám, 38. Žák 70. Hofman. Rozhodčí: Miklovič, ŽK: 0:1. Diváků: 40. N. Ves: Gregor M. Holub, Bartůněk (66. Malaga), Kropáček, Dobiáš Mrijaj (75. Vávra), Abrahám, Vondráček, Novotný T. Holub, Žák (80. Čermák). Bulovka: M. Zajíček Franc, Potoč, Lengál, Capulič Tůma, Hýbl (46. O. Zajíček), Hofman, Zbořil (80. Linka) Sochor, Pavlů.

Hrádek B - Doksy B 5:3 (2:1)

Ve vyrovnaném souboji měli domácí více šancí, které také dokázali využít. Oba celky se snažily o fotbal, a tak byl zápas pohledný. Domácí se ujali vedení brankou Kovače přímo z rohu, hosté srovnali za tři minuty po chybě Kýčkem. Farský bombou pod břevno udělal poločasový výsledek. V 57. hosté vyšachovali obranu a opět srovnali. Pak začal řádit Patrik Rob a hattrickem otočil na 5:2. Domácí se již viděli slavit v kabinách a hosté toho využili a snížili po přetaženém rohu.

Branky: 65., 73. a 83. Patrik Rob, 5. Kovač, 25. Farský 8. Kyček, 57. Pilař, 90. Vaňátko. Rozhodčí: Marek, ŽK: 2:1. Diváků: 50. Hrádek: Manhart Koleno, Kapras, Štěpek, Kopejsko (55. Teolog) Farský (72. Strnad), Kovač, Mizera, Holec P. Rob (85. Prokorát), Petružálek.

Bílý Kostel - Staré Splavy 0:2 (0:0)

Domácí nehráli sice špatně, jenže koncovka jejich šancí v celém utkání byla nepřesná. Buď střely pochytal brankář, nebo šly vedle. Střelecká nemohoucnost je samozřejmě stála body. Hosté se prosadili z brejku a výhru potvrdili z penalty za stažení hráče ve vápně.

Branky: 53. Jakša, 65. Šimon z pen. Rozhodčí: Hanyk, ŽK: 2:0. Diváků: 80. B. Kostel: P. Ulrich Mizera, Ďuriš, Chomout, Strnad F. Ulrich, Michálek, Vitik, L. Janáček Sedlmajer (70. Laibl), Novotný (83. Rychetský).

VTJ Rapid Liberec B - Rozstání 4:0 (1:0)

Půl hodiny se hrálo opatrně a oba týmy měly po jedné šanci pouze z přímých kopů. Hegr z voleje trefil tyč. Ještě jednou ohrozil Passian domácí branku z trestňáku, mířil přesně, ale tentokrát zachránil Kumprecht. Minutu před půlkou přišla další rychlá akce domácích, vše začal Husák, uvolnil Halamu a jeho přesný pas hlavičkoval do sítě Hegr.

Již po necelých pěti minutách druhé půle domácí zvýšili náskok, hosté po autu chybovali a centr Hegra zakončoval Husák. Tentýž hráč pak ještě za dvě minuty sám před gólmanem trestuhodně minul. Vojáci začali mít více ze hry a své šance promarnil Šebek a po něm i Svoboda. Na druhé straně nebezpečně, ale nepřesně pálil Jíra. Po hodině se postavil k přímému kopu z 25 metrů Novák a s pomocí lehké teče zdi překonal Kotlára potřetí. Domácí pak kontrolovali vývoj zápasu a čtvrtou branku přidal Šikýř, kterému šanci připravil Hegr. V závěru mohl dvakrát korigovat Smrž.

Branky: 43. Hegr, 49. Husák, 63. Novák, 78. Šikýř. Rozhodčí: P. Blaschke, ŽK: 1:2. Diváků: 100. VTJ Rapid: Kumprecht Jaroš (77. Lukáč), Slatinka, Halama P., Šebek (79. Jílek) Husák (72. Proche), Stuchlík, Novák, Svoboda Hegr, Šikýř. Rozstání: Kotlár Pavlů, Jíra, Štajer, Botka Pošva (60. Hrubeš), Passian (78. Zerák), Drbohlav, Jirouš Smrž, Roll.

Zákupy - Raspenava 5:0 (3:0)

Domácí hráči měli stálou převahu, byli fotbalovější a běhavější. během tří minut vstřelili dva góly, a tím bylo rozhodnuto. Za stavu 3:0 stihl hostující Cifra nastřelit tyč. Několik možností Raspenava zahodila, a tak domácí přidali ještě další trefy a debakl od nováčka byl na světě.

Branky: 13., 19. a 41. Serdel, 46. Štummer, 77. Březina. Rozhodčí: Halama, ŽK: 5:5. Diváků: 60. Raspenava: Urban Burgr, Balog, Žlebek, Vancl M. Pikous st. (80. Meneghel), J. Koprnický, Kuchař, L. Malinský L. Koprnický, Cifra.

I. B třída VÝCHOD: Rokytnice - Pěnčín 0:2, Držkov - Lučany 5:1, Kokonín - Rovensko 1:0, Železný Brod B - Plavy 1:1.

I. B třída ZÁPAD: Bukovany - Sloup 2:2.

27.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
Chaty a chalupy okolo Máchova jezera jsou pod pravidelným dohledem policistů.

Trestných činů rekordně ubylo

Liberecký bazén.

Bazén zpřístupnil divokou řeku poprvé od loňské tragédie

Obhajoba poháru volejbalistům Liberce nevyšla

Liberec – Volejbalisté Liberce získali Český pohár třikrát za poslední čtyři roky, další triumf ale nepřidali.

Dala jsem si plán naučit se sto slovíček denně

Liberec – Nový seriál Deníku představí cizince, kteří našli domov v Libereckém kraji. Další z nich je vietnamská překladatelka Lien Hoangová.

Michal Tung o EET: Také Vietnamci pořizují pokladny na poslední chvíli

Zavedení elektronické evidence tržeb se od března nevyhnou ani vietnamští obchodníci. Jejich počet se odhaduje na 20 tisíc a jejich tržby podle odhadů mohou mezi maloobchodníky činit až 70 procent. Na konci loňského roku mělo v ČR trvalý pobyt přes 48 tisíc Vietnamců. Na jejich přípravu na zásadní změnu pro způsob obchodování se Deník zeptal vietnamského podnikatele Michala Tunga, který na ni své krajany již několik měsíců připravuje.

Liberec - Hokejisté Liberce prohráli v 50. kole extraligy s Brnem těsně 1:2 a zkomplikovali si tak cestu za celkovým vítězstvím v základní části. Před druhým Třincem už mají jen tříbodový náskok, ve hře přitom bude ještě šest bodů. Kometa díky vítězné trefě Martina Erata z 52. minuty uhájila díky lepšímu skóre šestou příčku před Chomutovem, který porazil Mladou Boleslav.