Juniorka Liberce dohrávala v Plzni o deseti, přesto snižovala

Liberec - Celý druhý poločas dohrávala juniorka Slovanu Liberec zápas juniorské ligy v Plzni o deseti. Hned v první minutě druhé půle byl totiž vyloučen Egert.

6.8.2013

LIBEREC BRÁNÍ. Vlevo je liberecký Pokorný.Foto: Deník/ Zd. Vaiz

Přesto oslabený Liberec dobře bojoval, dokázal domácí střelce udržet na uzdě a navíc Dydowiczem snížit. Na bod to ale nestačilo a Slovan si v nové sezoně připisuje první porážku.

Plzeň - Slovan Liberec 2:1 (2:0)

Hosté nezačali nejlépe a brzy je domácí potrestali po špatně uhlídaném rohu. Pak Liberečtí více otevřeli hru, ale byla to hra do plných. Plzni vyšel brejk a vedla 2:0. „V naší hře bylo málo pohybu, byli jsme pomalí. Doslova jsme ji prospali," potvrdil projev svých borců zklamaný trenér David Vavruška. Také pro mdlý výkon byl již po půlhodině střídán Soungole a jeho nástupce Dydowicz si počínal podstatně lépe a úspěšněji. Dokonce po spolupráci s uzdraveným Janošíkem vstřelil kontaktní branku v 74. minutě. To byl Liberec již oslabený o Egerta, který zkraje II. půle viděl po faulu druhou žlutou kartu. Liberec to však s dvougólovým mankem a v oslabení nezabalil a měl čtyři obrovské šance. „Druhá půle byla z naší strany již mnohem lepší. Škoda, že ze čtyř příležitostí jsme využili jen jednu. Ale v deseti kluci zabojovali, líbil se mi Dydowicz a také Janošík, jenž využíval své rychlosti," poznamenal trenér.

Branky: 12. Veselinovič, 21. Pernglau 76. Dydowicz. Rozhodčí: Ardeleánu, ŽK: 2:3, ČK: 46. Egert (L). Slovan: Kolář - Kmoníček (74. Beníšek), Egert, Pimpara, Pokorný - Soungole (33. Dydowicz), Bouška -Hadaščok (46. Janošík), Douglas, Frimmel (80. Lukes) - Szabó (46. Káva).

Již ve čtvrtek 8. srpna hraje Liberec další zápas. Od 13 hodin hostí na městském stadionu Pardubice.