Jablonec padl. Lafata nedal penaltu, Eliáš vyloučen

Jablonec n. N. - Fotbalisté Dukly Praha potvrdili dobrou jarní formu a v 25. ligovém kole v neděli zvítězili dvěma brankami Jana Pázlera na hřišti Jablonce 2:0.

16.4.2012

Baumit Jablonec vs. Dukla Praha. Karel Piták z Jablonce se snaží zblokovat odkop Ondřeje Vrzala z Dukly.Foto: Deník / Martin Bergman

Severočeši sice byli většinu utkání aktivnější, prosadit se ale nedokázal po změně stran ani z penalty nejlepší kanonýr soutěže David Lafata.

Jablonec utrpěl v lize čtvrtou porážku z posledních pěti duelů a klesl za Pražany až na osmé místo. Poslední nadějí na pohárovou Evropu zůstává pro Baumit domácí pohár, ve kterém ho čeká ve středu semifinálová odveta se Spartou.

Dukla v jarní sezoně prohrála jen před dvěma týdny s Libercem a také v Jablonci se uvedla sebevědomým výkonem. Na Střelnici hostům ukázkově vyšel hned první brejk v šesté minutě. Lietava z pravé strany našel ve vápně nabíhajícího Pázlera a ten sám před Špitem nezaváhal.

Domácí mohli odpovědět v 12. minutě, Vošahlíkovi ale do střely v poslední chvíli vložil nohu bránící Vorel. Severočeši toužili po vyrovnání a většinu času obléhali hostující vápno. Jejich aktivita ale přinesla šance až v závěru první půle. Pitákovu akci nejprve v poslední chvíli srazila obrana na roh a vzápětí se proti Jarolímovi vytáhl gólman Rada.

Po přestávce domácí spustili nápor a záhy mohli vyrovnat. Lafatův oblouček vyrazil Rada ve 47. minutě s vypětím sil před sebe na malé vápno, kde po kontaktu s Haškem upadl Vošahlík a sudí Zelinka nařídil penaltu. Lafata, který v minulém kole překonal střelecký rekord české ligy v jedné sezoně, však svůj 24. gól v sezoně nepřidal. Rada střelu k tyči vytěsnil.

Místo toho v 68. minutě po dalším rychlém brejku udeřili hosté. Lietava utekl podobně jako v první půli, Špit jeho střelu vyrazil a Pázler v klidu dorazil do opuštěné branky. Lafata se ve 250. ligovém duelu branky nedočkal, v 69. minutě mu zhatil radost ofsajd. Svůj zmar pak Jablonec dovršil v závěru: Piták pálil do tyče a Eliáš v 90. minutě inkasoval červenou kartu.