VYBERTE SI REGION

Gólový masakr v Chrastavě

Liberecko - Fotbalová I. A třída/ Hejnice předvedly v Jilemnici dokonalý obrat, Frýdlant má bod.

12.5.2014

STRÁŽ NEBUDE NA CHRASTAVU VZPOMÍNAT V DOBRÉM. Deset gólů se neinkasuje každý den, ale Chrastava byla prostě lepší. Na snímku jsou v bílém hráči Stráže. Autor: Hana Rozmajzlová

Liberec – Desetigólový příděl inkasovala Stráž nad Nisou
na hřišti lídra v Chrastavě. Zřejmě to bude cesta k ponoru do I. B třídy. Hejnice vyhrály v Jilemnici, přestože prohrávaly o tři branky. Rynoltice po boji padly doma se Cvikovem. Frýdlant i v deseti získal na favoritovi z Hamrů bod.

Chrastava – Stráž n. N. 10:0 (6:0)

Od začátku domácí na soupeře vlétli a dobře napadali jeho rozehru. Chrastava byla proti slabému soupeři hodně aktivní a v 8. minutě začal brankostroj Beneš, který prostřelil Příhodu. Stejný hráč po narážečce s Michalem Rozmajzlem zvýšil. Pak se dvakrát prosadil M. Rozmajzl, když jednou vypíchl míč obránci a pak využil Henzlův trestný kop. Za půl hodiny bylo 5:0, kdy utekl Cusnir a propálil gólmana. Do půle pak
v pohodě hrající domácí přidali šestý gól po rohu Henzla a Řezkově hlavičce. Hosté tak byli na ručník již po prvních 45 minutách. Diváci vzpomínali na vousatý rekord z roku 1961, kdy Chrastava vyhrála 14:0. Domácí pokračovali v nasazení a Cusnir, po něm po narážečce s M. Rozmajzlem Řezka a Jahoda během tří minut přidali další tři přesné trefy. Diváci se proti nebohému soupeři dožadovali „desítky“, a toto přání jim splnil v závěru Henzl. Domácí brankář Lichtner si během zápasu třikrát sáhl na míč.

Branky: 8. a 13. Beneš, 16. a 27. M. Rozmajzl, 31. a 54. Cusnir, 38. a 55. Řezka, 56. Jahoda, 81. Henzl. Rozhodčí: O. Marek, ŽK: 3:0. Diváků: 210. Chrastava: Lichtner – Kopecký (61. Holinský), Lanc, Žemlička, Bartoš – Henzl, M. Rozmajzl, Jahoda (70. P. Rozmajzl), Cusnir – Beneš, Řezka (56. Procházka). Stráž: Příhoda – Dostál, Landa, Valášek, J. Jirsa – P. Neumann, Fronc, Tóth, L. Oberreiter (69. D. Neumann) – Havlíček, Soukup (60. Brauner).

Jilemnice – Hejnice 3:5 (3:1)

Neuvěřitelný byl zápas
z pohledu Hejnic. Ty úvodní čtvrthodinku domácí doslova mlely a zahazovaly jednu šanci za druhou. Těch bylo půltucet. Domácí měli kliku a z náhodného útoku se dostali do vedení. Dokonce ve 33. a 35. minutě přidali další dva góly, což bylo něco nevídaného. Prostě jim všechno vyšlo, na 200 %, ale bylo to i tím, že hosté po prvním gólu přestali hrát, i když se stále tlačili dopředu. Hejničtí nebyli schopni vstřelit dlouho gól, až se to povedlo Kobrovi, který využil přihrávku Sirůčka. Ve druhém poločase domácí chtěli pochopitelně vedení udržet, proto byli hodně zalezlí a jen čekali na brejky. Smola snížil, ale další góly nepřicházely. Hrálo se jen na domácí bránu a vyrovnat se podařilo Sirůčkovi ranou z velkého vápna.
Za tři minuty již Hejnice vedly a bylo to zásluhou Šorejse. Hejničtí měli dalších sedm šancí, dvakrát nastřelili tyč (Kobr a M. Malinský) a definitivní jistotu bodovému importu dal Matouš po přihrávce Vondráčka.

Branky: 12. Horáček, 33. Figura, 35. Staněk – 42. Kobr, 57. Smola, 77. Sirůček, 80. Šorejs, 87. Matouš. Rozhodčí: Vrtal, ŽK: 1:2. Diváků: 80. Hejnice: Vykoukal – Macháček, M. Malinský, Kosiewicz, Piršel – Dressler (46. Matěcha), Grujoski (69. Vondráček), Sirůček (86. Matouš), Kobr – Šorejs, Smola.

Rynoltice – Cvikov 0:1 (0:0)

Utkání přineslo otevřený boj mezi šestnáctkami, ale konstruktivní hra vázla oboustranně. Domácím vše pochytal neprůstřelný gólman, zejména při dvou jasných dorážkách. Cvikov dokázal nastřelit tyč, a něco podobného se povedlo na druhé straně v 55. A. Kotkovi, jenž ze 30 metrů napálil míč do břevna. Rozhodujícím momentem byla 73. minuta, kdy uklouzl domácí obránce a následně útočník vlétl do vápna, kde byl faulován Zeidlerem. Z nařízené penalty pak Pěnička uspěl. Rynoltice vzápětí přeskupily řady do útoku a hnaly se dopředu, za
vyrovnáním. jenže jim nebylo přáno, navíc v nastaveném čase Všetečka nastřelil břevno.

Branka: 73. Pěnička z pen. Rozhodčí: Jacik, ŽK: 2:3. Diváků: 150. Rynoltice: Kubínek – Zeidler, Čeřovský (32. Ptáček), M. Kotek ml., A. Kotek – Jar. Vacek, Všetečka, Pudil (70. Černý), M. Kotek st. (80. Spurný) – T. Vacek, Švarc.

Frýdlant – Velké Hamry 2:2 (1:2)

Hamry začaly velmi dobře a čtvrt hodinu doslova po hřišti létaly. To dělalo domácím velké problémy, ale dokázali držet nulu. Ale jen do 13. minuty, kdy se proti nim kopala hodně nejasná penalta, z níž šli hosté do vedení. Za deset minut hosté vedli již 2:0, protože gólman Zahradník nevyhodil míč dobře a po centru se míč odrazil od zad Coufala do sítě. Pak se hra uklidnila a také vyrovnala. Po akci Foldy a centru Kutílka dostal Coufal domácí gólem opět do hry. Jenže ke konci půle udělal Stýbal chybu a při snaze dostihnout soupeře mu zavadil o nohu. Chytl červenou kartu a domácí museli hrát o deseti.

Frýdlant však dokázal proti aspirantu postupu dřít do úmoru, kdy se stále snažil hrát dopředu. Samozřejmě své šance měli i hosté, kteří byli nebezpeční po brejcích. V těchto momentech domácí držel gólman Zahradník. Frýdlantská snaha byla odměněna ke konci vyrovnávací brankou Štrbáka, jenž se zmocnil míče a po zbavení obránce skóroval. Otevřený boj málem skončil pro domácí ještě lépe, ale Štrbák po podobné šanci neměl sílu v koncovce.

Branky: 36. Coufal, 84. Štrbák – 13. Zajíček z pen., 23. Hlubuček. Rozhodčí: Hrbáček, ŽK: 4:2, ČK: 41. Stýbal (F). Diváků: 120. Frýdlant: Zahradník – Weidisch, Stýbal, Šena, Lode (46. Částek) – Coufal, Folda, Jelínek, Kutílek – Plesar (46. Štrbák), Nosek (73. Šindelář).