Generálky na fotbalovou ligu byly bez příchuti výhry!

Liberec – Generálky týden před zahájením jarní části první fotbalové ligy přinesly v klubech z Podještědí ze všeho nejvíce rozpaky. A nejen proto, že jim chyběla příchuť výhry.

12.2.2017

LIBEREC – JIHLAVA 2:2. Liberecký záložník Michal Obročník (v modrém) v souboji s Pavlem Dvořákem. Jablonec uhrál v generálce pouze bezbrankovou remízu ve Vlašimi.Foto: Jaroslav Appeltauer

Liberec zachraňoval doma U Nisy nerozhodný výsledek 2:2 s Jihlavou třináct minut před koncem gólem z penalty, Jablonec na půdě druholigové Vlašimi uhrál jen remízu 0:0 a podruhé neskóroval.

Trenéři obou fotbalových bašt ze severu Čech našly ve hře řadu nedostatků.

„Ukázalo nám to, že musíme hodně přidat hlavně v obranné fázi a ve středu hřiště, kde jsme měli velké problémy. Nemůžeme si dovolit ztrácet tolik míčů a kontrapressing musí být důslednější. Máme dalších osm dní na to, abychom to vypilovali a jsem rád, že nám zápas s Jihlavou ukázal, co všechno musíme zlepšit," řekl liberecký trenér Jindřich Trpišovský, jehož tým začne záchranářskou misi mezi elitou 20. února domácím střetnutím proti Zlínu.

Trpišovský doufá, že s ještě jednou posilou. „Snad se nám podaří dotáhnout příchod jednoho univerzálního defenzivního hráče, který je pro nás hodně důležitý. Pak už budeme mít představu, jak bude mužstvo opravdu vypadat."

Nadšení nepanuje ani v sousedním Jablonci, který neprohrál jen díky tomu, že Vlašim nedala penaltu. Hašek mířil v 80. minutě nad.

Před ní musel po střetu s útočníkem domácích s otřesem mozku střídat brankář Valeš. „Ve Vlašimi jsme hráli dva rozdílné poločasy, první byl z naší strany ohromně profesorský, bez pohybu a bez nasazení. Kluci si snad mysleli, že to přijde samo. Parta, co přišla do druhé půle to oživila, zase to mělo náznak nějakého fotbalu. Z velkých šancí se nám ale branku nepodařilo vstřelit," hodnotil jablonecký trenér Zdeněk Klucký.

PŘÍPRAVY:

Vlašim – FK Jablonec 0:0
Sestava Jablonce: I. poločas: Hrubý – Pernica, Beneš, Hübschman, Zelený – V. Kubista, Jiráček – Diviš, Pospíšil, Hanousek – Doležal. II. poločas: Valeš (80. Hrubý) – Jankovič, Pernica, Beneš, Zelený – V. Kubista, Považanec – Mehanovič, Trávník, Mihálik – Doležal. Trenér: Klucký.

Liberec – Jihlava 2:2 (1:1).
Branky: 5. Breite, 77. Bosančič z pen. – 43. Ikaunieks, 49. Batioja.
Sestava Liberce: Dúbravka – Coufal, Kouřil, Kúdela, Mikula (46. Bartošák) – Ekpai (67. Graiciar), Obročník (57. Bosančič), Breite (75. Karafiát), Vůch (57. Šulc) – Potočný (75. Latka), Voltr (57. Baroš). Trenér: Trpišovský.

Autor: Vlastimil Novotný

12.2.2017 VSTUP DO DISKUSE

Zatímco betonové sloupy z dob, kdy na Grabštejně byla Československá armáda památkářům nevadí, pískovcové stély tvořící Stezku smíření jsou pro ně problémem.

Památkáři si nepřejí na Grabštejně Stezku smíření

Tolik exotických zvířat pohromadě mnohé děti z Jonáše nikdy neviděly. Pro některé byla svátkem i samotná jízda vlakem.

Studenti berou děti na výlet. Každý může pomoct rohlíkem

Filip Papoušek jde ve stopách otce

Liberec - Ránu jako otec, stejně jako techniku. Se čtyřmi góly z celkových šesti se stal střelcem krajského finále fotbalového Mc Donald´s Cupu Filip Papoušek, žák 5. třídy ZŠ Dobiášova v Liberci a přispěl tak k celkovému prvenství v turnaji. Nyní jeho školu čeká celorepublikové finále žáků 4. - 5. tříd v plzeňské Doosan Aréně.

Liberecký kraj - Na oblíbených trasách motorkářů v Libereckém kraji si na jezdce v jedné stopě v neděli posvítili policisté. Kontrolami na Českolipsku a Jablonecku prošla necelá stovka motocyklistů. Pokuty za způsob jízdy nebo technický stav stroje zaplatilo třináct z nich, dva přestupky budou mít dohru ve správním řízení.