Skvěle si vede Frýdlant, který je již nyní vítězem podzimu. Za ním jsou Hejnice po výhře v derby nad Doubím a také Bílý Kostel, který ve dvou kolech ztrácel body. Rynoltičtí zklamali na domácím hřišti s Desnou. V dolních patrech je Krásná Studánka, která prohrávala v městském derby s Rapidem Liberec 1:4, aby nakonec čestně padla 3:4. Libereckým „vojákům“ tři body pochopitelně moc pomohly.

Frýdlant – Mírová 7:0 (2:0)

Hosté od samého začátku zatarasili svoje velké vápno a soustředili se jen na úpornou defenzivu. Domácím chvilku trvalo, než obranný val překonali. V 6. minutě se sražená střela dostala k Drobnému a bylo 1:0. Další půl hodiny se nic nedělo, i když domácí do hostů bušili. Mírová měla jen několik kontrů, které však byly bez ohrožení brány. Před poločasem stihl Coufal chytře vystřelit placírkou a domácí vedli 2:0. Ve druhé půli již Mírová navštívila polovinu domácích jen sporadicky a domácí brankový účet narůstal. Hattricku nakonec dosáhl Coufal, gól připojili Štrbák a Nosek. Hrálo se pouze u vápna hostů s celou řadou dalších střel. Gólový koncert uzavřel 16letý Buřita, který proměnil své sólo na branku. Sedm gólů na účtu je ještě pro hosty milosrdných.

Branky: 44., 76. a 84. Coufal, 6. Drobný, 57. Štrbák, 68. Nosek, 90. Buřita. Rozhodčí: Nešněra. Diváků: 140. Frýdlant: Tauš – Lode, Drobný (64. Peml), Mičunovič, Šena – Coufal, Kutílek (59. Štefan), Plesar, Štrbák – Nosek, Šindelář (69. Buřita).

Bílý Kostel – Lomnice 1:1 (0:1)

V oboustranně vyrovnaném poločase se hrálo mezi vápny, bez vyložených šancí. Lomnice prakticky neohrozila bránu, přesto po zaváhání obrany vsítila z centru gól Heřmanským. Ve druhém poločase přidal Kostel na aktivitě a během čtvrt hodiny měl čtyři šance. Nejprve Michálek nastřelil břevno, pak mířil těsně vedle Ďuriš a F. Ulrich se zblízka trefil do gólmana. Ve zlepšené hře se domácí dočkali zaslouženého vyrovnání v 77. minutě. Jan Ďuriš byl přesný při střele z vápna. Další náznaky šancí pak byly bez koncovky.

Branky: 77. J. Ďuriš – 20. Heřmanský. Rozhodčí: Hrbáček, ŽK: 1:1. Diváků: 150. B. Kostel: P. Ulrich – M. Galbavý, L. Janáček, Strnad (46. Laibl), Chomout – Michálek, Vitík, J. Ďuriš, Horváth – T. Janáček, F. Ulrich.

Rynoltice – Desná 1:2 (0:1)

Domácí nehráli sice špatně, ale z vytvořeného tlaku své šance neproměňovali. První možnost měnit skóre měl T. Vacek, ale byli to hosté, kteří se o to postarali. Po centru zprava zapomenutý a volný Kořínek přesně zaměřil svoji hlavičku. Po výrazné šanci A. Kotka zahrozili hosté ve 43., kdy nastřelili břevno. Domácí rozjásal minutu po změně stran Tomáš Zeidler, jenž po svém individuálním průniku srovnal skóre. Desná se dál snažila o svoje brejky, ale stav mohl otočit A. Kotek, který však jen nastřelil břevno a dvě vyložené šance pak spálil Karásek. Herní převaha nebyla domácím nic platná, protože deset minut před koncem, po míči za obranu, je zmrazil svým gólem Křemen.

Branky: 46. T. Zeidler – 18. Kořínek, 80. Křemen. Rozhodčí: Miklovič, ŽK. 1:3. Diváků: 80. Rynoltice: Kubínek – M. Kotek st., Bláha, M. Kotek ml., A. Kotek – Čeřovský, R. Zeidler (46. Jan Vacek), M. Tvrzník (46. Hanzl), T. Zeidler (50. Karásek) – T. Vacek, Kopic.

Hejnice – Doubí 3:1 (1:0)

Aktéry trochu zaskočilo, že delegovaný sudí Brož skončil až na pozici AR2 (pomezní). První pokus utkání, v němž na straně domácích hrálo šest bývalých závodníků z Doubí, měl hostující Herkner, ale střela šla vedle. Domácí se snažili o kombinační hru a z ní pak Macháček střílel nad. V 9. minutě Hejničtí rozehráli trestný kop od rohového praporku a na přední tyči hlavičkoval gólově Neumann. Doubí zkoušelo Kahlem střelbu do náruče Kanty a po míči za obranu navíc Piršel netrefil branku. Další pokus hostů v podání trestného kopu Zradičky opět našel náruč gólmana. Domácí měli loženou šanci Kobrem, jehož vychytal Dvorský. V závěru Doubí předvedlo rychlou akci a Herkner nastřelil z boku tyč. Na začátku II. půle hlavička domácího Kosiewicze šla po rohu těsně nad, podobně jako na druhé straně Kahl. V 68. se pískal proti Doubí podivný faul a z trestného kopu zakončil po závaru gólově Matěcha. Předtím situaci předcházel trestný kop Doubí, kdy hlavičkoval Kozák a byl sražen letícím Kantou bez nároku na faul. Hosté se nechtěli smířit s brankovým deficitem a dokázali při maximální bojovnosti zaměstnávat domácí obranu. Jenže jim chyběla až do 85. minuty koncovka. Hájek sice nebyl přesný, ale důrazný Salaba se prosadil a snížil. Doubí ve snaze o vyrovnání vsadilo vše do útoku, ale Hejnicím se otevřela šance pro rychlé protiútoky. Nakonec byla vabank hra hostů potrestána třetí brankou. Dvorský sice první střelu ještě vyrazil, proti dorážce Macháčka byl však krátký.

Branky: 9. Dressler, 68. Matěcha, 88. Macháček – 85. Salaba. Rozhodčí: Ouředník, ŽK: 2:3. Diváků: 150. Hejnice: Kanta – Macháček, Malinský, Kosiewicz, Matěcha (77. Flesner) – Neumann, Grujoski (46. Šorejs), Koťátko (65. Kozel), Sirůček – Kobr, Dressler. Doubí: Dvorský – Jonáš, Beneš, Zradička, Kabát – Kozák, Cverčko, Kahl, Piršel (58. Hájek) – Herkner (83. Salaba), Čára.

VTJ Rapid Liberec – Krásná Studánka 4:3 (3:0)

Od začátku derby byli aktivnější domácí a hned v 1. minutě našel Němec před bránou Šikýře, ten však pálil přímo do brankáře. Chuť si spravil ve 3., kdy po dlouhém autu hrajícího trenéra Halamy usměrnil balón do brány hlavou. V 8. se před Králem ocitl v jasné šanci osamocen Smolák, míč se mu však zapletl mezi nohama. Hosté nebyli vůbec nebezpeční a svým pomalým pohybem vojákům umožňovali jasnou převahu. Ve 31. ztratili balón ve středu hřiště a tuto chybu potrestal Barbořák, který přehodil vyběhnutého Vrábela. Ve 37. po faulu u postranní čáry zahrával Halama trestný kop a ve skrumáži těl před bránou se balón po odrazu od jednoho z bránících hráčů dokutálel do sítě. Konec poločasu přinesl ještě šance na obou stranách, ve 41. pálil z voleje Grepl, netrefil však bránu a poté Hájek nastřelil tyč.

V poslední minutě se dostal do úniku Šikýř, namísto zakončení zvolil přihrávku, na kterou však dobíhající Barbořák nedosáhl. I druhá půle začala náporem domácích, ale po kombinaci Stuchlík – Němec, Šikýř v těsné blízkosti před bránou pálil nad. V 60. rozhodčí opravdu přísně posoudil bránění domácích a nařídil pokutový kop, který proměnil Housa. Nejlepší odpovědí byla rychlá rozehra Rapidu a následný důrazný průnik Němce, který završil gólem. I při tomto vedení zůstali vojáci při chuti, ale ani Pešovi ani Stuchlíkovi se nepodařilo skórovat. Tento tlak však polevil po 74. minutě, kdy musel po faulu do sprchy Barbořák. Z toho se dost nepřístojně radoval hostující vedoucí mužstva a po jeho dalších nevhodných projevech se jej pokusil umravnit domácí asistent trenéra. Tento slovní střet sudí vyřešili vykázáním obou činovníků z laviček. V 84. fauloval za žlutou kartu Vondráček a jelikož již jednu obdržel za neohlášené vystřídání v poločasové pauze, musel ze hřiště a počty hráčů se srovnaly. Studánka se velmi bojovným výkonem pokoušela i o srovnání stavu. V 78. nádherný volej Nováka mířil vedle brány, v 88. se střídajícímu T. Hájkovi podařilo zpoza vápna překvapit Krále a o minutu později uklidil balón do sítě přízemní střelou Killar. To však bylo vše, co hosté stihli a tak Rapid přeci jen uhájil cenné vítězství.

Branky: 3. Šikýř, 31. Barbořák, 37. Halama, 61. Němec – 60. Housa z pen., 88. T. Hájek, 89. Killar. Rozhodčí: Zlatník, ŽK: 2:1, ČK: 74. Barbořák – 84. Vondráček. Diváků: 60. Rapid: Král – Peš, L. Halama, Lukáč, Proche- Horňák (66. Andrš), Slatinka, Stuchlík, Němec, Barbořák – Šikýř. Kr. Studánka: Vrábel – Horáček (46. Vondráček), Novák, Vajtr, Grepl – J. Hájek, Chmátal, Housa, Lang (66. T. Hájek) – Smolák, Killar.