Slovan Liberec - Ostrava 1:2 (1:2)

Hostující Baník má kvalitní družstvo s dobrou přechodovou fází do útoku. Liberečtí jim cestu za body ještě více usnadnili chybami. Po nedůrazu v osobních soubojích a následných centrech padly oba góly Baníku. Vždy zakončoval nepokrytý hráč. Liberec snížil po křídelní akci a centru Kávy, kdy zakončoval Lukes přesnou hlavičkou.

Ve druhém poločase se Slovan snažil o nátlakovou hru a velké šance měli Lukes a zejména Kaiser. Domácí ještě hrozili ze standardních situací, které však hosté ubránili a navíc předvedli několik rychlých protiútoků. „Střelecky nám zápas nevyšel, přitom zkraje druhé půle mohlo být po dvou šancích vyrovnáno," doplnil trenér Josef Lexa.

Liberec: Jiří Kubát - Vasilko, Trnka, Lončík, Bady - Ondráček, Bláha - Káva, Kaiser, Mpong - Lukes. Střídali: Řehák, Polívka, Čeřovský.

Příští víkend hraje Slovan předehrávku jarního kola v domácím prostředí s Plzní.

Viktoria Žižkov VTJ - Rapid Liberec 13:1 (6:1)

Domácí vlétli do zápasu jako uragán a byli od začátku lepší. Ve 4. minutě otevřeli skóre po dorážce centru ve vápně. Hosté odpověděli za dvě minuty, ale vydařenou kombinaci zakončil Horňák jen do nohou brankáře. Ve 12. bylo po trestném kopu 2:0 a v 16. 3:0. Ve 22. předvedl Rapid rychlý přechod a Kotek našel uličkou Kopice, který pak udělal kličku i gólmanovi 1:3. Zdálo se, že není rozhodnuto a Rapid měl dobré okamžiky. Ale jen do 26., kdy domácí přesně trefili trestný kop. Následně dvakrát zachraňoval Svoboda.

Po rohu bylo s pomocí tyče 5:1, a přestože poté Svoboda třikrát zachránil, vstřelili mu domácí šestý gól.

Krátce po změně stran domácí zvýšili na 7:1 a zcela ovládli hru. Defenziva Rapidu nestíhala a v 60. bylo 8:1. Od 74. do 78. minuty si domácí udělali z obrany Rapidu trhací kalendář a vstřelili další tři góly. V samém závěru Žižkov trenéra Marka Trvala přidal nebohým hostům na cestu další dva kousky.

„V pozměněné sestavě bez tří hráčů jsme svým přístupem degradovali předešlé dobré výsledky. Výkon nebyl dobrý, hráli jsme bez pohybu," potvrdil trenér Josef Šůma.

Rapid: Svoboda - Hořák, Slatinka, Kopic, Andrš - Vágner, Horňák, Kotek, Neumann - Böhm (72. Havlišta), Henzl.