Fotbalový dorost VTJ Rapid Liberec dostal pořádně za uši

Liberec - Starší dorostenci U19 Slovanu Liberec prohráli v extralize doma s Baníkem Ostrava, jejich vrstevníci z VTJ Rapid Liberec dostali na pamětnou na Žižkově v podobě třinácti branek.

19.11.2012

SLOVAN NEUSPĚL S BANÍKEM. V útoku je zachycen liberecký Joel Mpong.Foto: Jaroslav Appeltauer

Slovan Liberec - Ostrava 1:2 (1:2)

Hostující Baník má kvalitní družstvo s dobrou přechodovou fází do útoku. Liberečtí jim cestu za body ještě více usnadnili chybami. Po nedůrazu v osobních soubojích a následných centrech padly oba góly Baníku. Vždy zakončoval nepokrytý hráč. Liberec snížil po křídelní akci a centru Kávy, kdy zakončoval Lukes přesnou hlavičkou.

Ve druhém poločase se Slovan snažil o nátlakovou hru a velké šance měli Lukes a zejména Kaiser. Domácí ještě hrozili ze standardních situací, které však hosté ubránili a navíc předvedli několik rychlých protiútoků. „Střelecky nám zápas nevyšel, přitom zkraje druhé půle mohlo být po dvou šancích vyrovnáno," doplnil trenér Josef Lexa.

Liberec: Jiří Kubát - Vasilko, Trnka, Lončík, Bady - Ondráček, Bláha - Káva, Kaiser, Mpong - Lukes. Střídali: Řehák, Polívka, Čeřovský.

Příští víkend hraje Slovan předehrávku jarního kola v domácím prostředí s Plzní.

Viktoria Žižkov VTJ - Rapid Liberec 13:1 (6:1)

Domácí vlétli do zápasu jako uragán a byli od začátku lepší. Ve 4. minutě otevřeli skóre po dorážce centru ve vápně. Hosté odpověděli za dvě minuty, ale vydařenou kombinaci zakončil Horňák jen do nohou brankáře. Ve 12. bylo po trestném kopu 2:0 a v 16. 3:0. Ve 22. předvedl Rapid rychlý přechod a Kotek našel uličkou Kopice, který pak udělal kličku i gólmanovi 1:3. Zdálo se, že není rozhodnuto a Rapid měl dobré okamžiky. Ale jen do 26., kdy domácí přesně trefili trestný kop. Následně dvakrát zachraňoval Svoboda.

Po rohu bylo s pomocí tyče 5:1, a přestože poté Svoboda třikrát zachránil, vstřelili mu domácí šestý gól.

Krátce po změně stran domácí zvýšili na 7:1 a zcela ovládli hru. Defenziva Rapidu nestíhala a v 60. bylo 8:1. Od 74. do 78. minuty si domácí udělali z obrany Rapidu trhací kalendář a vstřelili další tři góly. V samém závěru Žižkov trenéra Marka Trvala přidal nebohým hostům na cestu další dva kousky.

„V pozměněné sestavě bez tří hráčů jsme svým přístupem degradovali předešlé dobré výsledky. Výkon nebyl dobrý, hráli jsme bez pohybu," potvrdil trenér Josef Šůma.

Rapid: Svoboda - Hořák, Slatinka, Kopic, Andrš - Vágner, Horňák, Kotek, Neumann - Böhm (72. Havlišta), Henzl.

19.11.2012 VSTUP DO DISKUSE

Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
AUTOMIX.CZ
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

Mladou mámu a její miminko po nehodě transportoval vrtulník

Přehrada bude v srpnu možná bez aut

Liberec – Jen pěší a cyklisté by se měli v srpnu dostat do ulice Zvolenské podél liberecké přehrady. Radní totiž schválili žádost o její uzavírku od hráze k začátku přehrady. Není to ale z důvodu opravy silnice, ale na přání lidí, říká vedení města.

Hasiči vyjeli kvůli bouřce k desítkám událostí

Liberecký kraj – Silný vítr lámal stromy. Živly ukázaly největší sílu na Českolipsku a Jilemnicku.

Problém mezi nemocnicemi má vyřešit superaliance

Liberecký kraj – Společné memorandum má představovat fungující uskupení zdravotnických zařízení ve vlastnictví Libereckého kraje. Tedy Krajské nemocnice v Liberci a Nemocnice s poliklinikou v České Lípě. V platnost má vstoupit příští měsíc.

Začíná Tulifest. Vítěze čeká Benátská!

Liberec – Už po čtvrté odstartuje v pátek 23. června v Liberci přehlídka začínajících hudebníků s handicapem i bez něj Tulifest 2017. Zúčastní se jí sólisté i kapely všech žánrů a všech věkových kategorií.