Fotbalová Jiskra Višňová je rozčarovaná

Liberec - Ohromně zklamaní byli fotbalisté Višňové, kteří prohráli v krajském přeboru v Doksech a navíc inkasovali tři červené karty.

30.8.2017

Ilustrační fotoFoto: Archiv Deníku

„Za ty roky jsem si již zvykl, že fotbal někdy není spravedlivý, ale toto se mi zdálo již za čarou. Proto se nedivím našim hráčům a také hráčům jiných týmů, že již nemají zájem hrát vyšší soutěže, jako je třeba krajský přebor a radši si zahrají pro srandu třeba okresní soutěž," říká višňovský trenér Milan Melka.

Hodně nespokojenosti vládlo po zápase krajského fotbalového přeboru Doksy – Višňová 3:2. Rozhodčí Nešněra a jeho asistenti Marek a Havel podle Višňové nebyli na výši a trojím vyloučením jejich hráčů hrubě ovlivnili zápas.
„Určitě nebudeme podávat nějaké oficiální námitky a odvolání proti výkonu rozhodčích, neboť to je bezpředmětné a také nemáme peníze navíc na stanovené poplatky, ale přál bych si, až bude disciplinární komise udělovat tresty za uvedená provinění našich hráčů, ať se třeba podívá na TV záznam,“ říká trenér Melka.

„Například na udělení žluté karty pro Soukupa (83. minuta) a také ať se zamyslí nad tím, z jakého důvodu je z TV záznamu odstraněna zhruba 15minutová pasáž, kdy je spuštěna až ve 30. minutě, když Doksy zahrávají pokutový kop? Že by, aby nebylo slyšet nadávání domácího branaře rozhodčímu, nebo odpískání penalty za ruku našeho Soukupa? A také mé pocity z výkonu rozhodčích podpořily názory nezávislých a také přítomných diváků, když mi po zápase říkali, že toto ještě neviděli.

A měli tím na mysli dvojí metr rozhodování a posuzování zákroků na hřišti. To, že by hráči na hřišti měli být samozřejmě disciplinovaní, s tím souhlasím, ale k té nedisciplinovanosti je nesmí také rozhodčí zbytečně vyprovokovat,“ říká Melka, který si je vědom, kdyby jeho hráči v prvním poločase proměnili své tři šance, třeba by nějaké body odvezli.

ROZHODUJÍCÍ MOMENTY

Melka zazlívá sudím momenty: do 10. minuty uděluje dvěma hráčům žluté karty za běžné fauly, kdy za podobné fauly domácích žlutými netrestá. Ve 28. minutě píská proti domácím penaltu za evidentní ruku ve vápně. „K tomu brankář Kotyk tváří tvář hlavnímu za toto říká „ty zmr.e, ty .uráku“ a další peprné urážky, což bylo ohodnoceno pouze žlutou a ve 30. minutě toto kompenzoval penaltou proti nám za ruku, kdy se míč se odrazil od země do spodní části stehna hráče. To mi přijde trošku zvláštní, že tato pasáž se na internetovém vysílání TV COM vysílala a druhý den již k dispozici na vysílání není. Záznam pokračuje pouze kopnutou penaltou…,“ říká Melka.

PŘIŠLY I ČERVENÉ

Ve druhém poločasu byly výroky sudích podivnější a ještě absurdnější. „Nepotrestání dle pravidel žlutou kartou domácího hráče za jasné, viditelné a úmyslné zatažení našeho Dobrovodského na půlce. 58. minuta: druhá žlutá za faul našeho Noska, jemuž předcházel nejdříve faul právě na něj – bez potrestání. 79. minuta: před gólem na 3:2 – nepřehlédnutelná ruka domácího hráče u lajny před zraky asistenta Marka, bez přerušení a ihned padá gól. 83. minuta: druhá žlutá pro našeho Soukupa za směšné přidržení domácího hráče v pokutovém území Doks. Toto jsem detailně a opakovaně sledoval na záznamu a jestli za toto Nešněra dá žlutou a za situaci na Dobrovodského nedá nic, tak to nechápu. A argument, že Soukup roztrhl úmyslně dres hráči Doks, tak to opravdu v tomto případě neberu. A aby to rozhodčímu Nešněrovi nestačilo, tak si 89. minutě udělal radost v podobě druhé žluté pro našeho Kepra, za faul na hostujícího hráče na vápně Doks, kdy jsme opět útočili,“ shrnuje Melka.

Minutu před koncem, kdy Višňová hrála v osmi, zastavil Kotyk na brankové čáře střelu ze závaru, kterého se zúčastnil i gólman Lukáš Vykoukal.

30.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

V utkání 7. kola hokejové extraligy Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov, které se hrálo v Home Credit areně, svádí souboj domácí Michal Bulíř (vpravo) a chomutovský Juraj Valach.

Derby severu mělo říz! Chomutov je po vítězství zpět v čele extraligy

Nový železniční koridor

Za 35 minut vlakem z Liberce do Prahy. Utopie, nebo realita?

Na zloděje čekalo překvapení. Ve voze spal jeho majitel

Liberec – Velké překvapení zažil zloděj, který se pokoušel vloupat do dodávky zaparkované na parkovišti v ulici Doubská.

Liberecký veterán Vágner je mistrem Rakouska

Liberec – Milan Vágner z Judoclubu Liberec se stal veteránským mistrem Rakouska v judu.

Knižní recenze: Jsem romantik, ale léčím se

S Gaelem se rozejde jeho přítelkyně, o které si myslel, že je pravou láskou. Ještě ke všemu ho opustí kvůli jeho nejlepšímu kamarádovi, a aby toho nebylo málo, jeho rodiče se rozvádějí. Trochu moc na mladou romantickou duši…