Fotbalová I. A třída: Premiérová výhra Frýdlantu

Liberec /FOTOGALERIE/ - Po pěti kolech se mohl konečně radovat z prvních bodů nováček z Frýdlantu, který porazil Mimoň. Přesto mu však patří poslední místo. Ze dna se zvedají Vratislavice, které doma přejely Skalici.

27.9.2010 1

DOUBÍ PROHRÁLO. Hostující Haunold (vlevo) v souboji s Jiříkovským z Hamrů.Foto: Deník/ Martin Bergman

Nová Ves se prohrou ve Stráži propadá hodně směrem dolů, Doubí v deseti podlehlo ve Velkých Hamrech. Zítra hraje od 15 hodin Frýdlant s Vratislavicemi.

Frýdlant - Mimoň 2:0 (2:0)

Domácí bez tří hráčů základu potřebovali konečně vyhrát, ale tato situace jim dost svazovala nohy. Přesto se tlačili dopředu a v 9. minutě Melichar ze 30 metrů nastřelil břevno. V 17. se po kombinaci tří hráčů dostal ke střele Kutílek a jeho rána ze 25 metrů překvapivě propadla gólmanovi mezi rukama na 1:0. Poté se hra uklidnila a domácí byli opatrní, i když nadále aktivní. Ve 30 unikl po křídle Scheidl a jeho následný pokus brankář jen vyrazil ke svému obránci. Ten zazmatkoval a doslova přihrál Kutílkovi, který prostřelil navíc beka „houslemi“ na 2:0. Takže dva šťastné góly pro Frýdlantské.

Poté se Mimoň probrala a Götz ve 33. musel zlikvidovat samostatný nájezd hostů. Frýdlant i po přestávce byl snaživější, i když na rozdíl od ostatních zápasů nehrál nijak světoborně. V 57. dostal přihrávku od Scheidla Lachman, ale ani nadvakrát nepřekonal brankáře. Hosté se osmělovali víc a víc, takže třikrát Frýdlant podržel svými zákroky Götz. Domácí hráli spíše zezadu a na brejky a první výhru, navíc bez inkasované branky, udrželi.

Branky: 17. a 30. Kutílek. Rozhodčí: Paldus, ŽK: 0:1. Diváků: 80. Frýdlant: Götz - Bartoš, Melichar, Lachman, Marek - Záruba (51. Šena), Folda, Lopuszynski, Scheidl - Kutílek (62. Šindler), Coufal.

Stráž n. N. - Nová Ves 4:2 (3:0)

Zpočátku se v derby hrál opatrný fotbal, kdy akce končily před vápnem. Ve 24. minutě domácí Žák vystřelil z levé strany a míč prošel chumlem noh a skončil v síti. Gól Stráž nastartoval, a ta měla do poločasu navrch. Ve 30. poslal Skalický hlavou centr do tyče, Horáčkova střela po sólu a Lodeho zakončení lapil Zahradník. Z tlaku se rodily další šance a Valášek po rohovém kopu nadvakrát zakončoval. Podruhé hlavička byla přesná. Pěkná byla i střela Žočka z otočky do tyče.

Pak míč, který směřoval na Lodeho, chtěl Vávra odkopnout, ale překonal svého gólmana. Se Vsí to za stavu 3:0 vypadalo špatně, navíc oblouček Žočka šel kousek vedle tyče a stejný hráč v další příležitosti netrefil bránu. Také v úvodu II. půle byla Stráž lepší a po přihrávce Žočka napnul síť počtvrté Horáček. Krátce po brance byl vyloučen domácí Horáček, který během dvou minut inkasoval dvě žluté. Přesto i v deseti se nic na obrazu hry nezměnilo. Navíc Lode běžel sám na Zahradníka, ale jen ho nastřelil. Pak musel ze hřiště zraněný Skalický a hosté získali navrch.

Dvakrát Ves nebezpečně vystřelila a v 72. vstřelil první gól hostů Řezka. Během dalších pěti minut se hosté třikrát dostali do koncovky, naštěstí domácí podržel Schöler. Ale byl krátký na střelu Kverky osm minut před koncem. Hosté finišovali, ale Stráž se zaměřila na dobré bránění. Navíc byl Žočkovi upřen gól po rohu. Hezkým gestem domácích bylo předání vstupného soupeři, který je po povodni bez hřiště. Částka byla ve výši 1817 korun.

Branky: 24. Žák, 38. Valášek, 43. vlastní, 53. Horáček - 72. Řezka, 82. Kverka. Rozhodčí: Zlatník, ŽK: 2:6, ČK: 56. Horáček - 83. Malaga. Diváků: 60. Stráž: Schöler - Žák (62. Kosiewicz), Valášek, Kraus, Skalický (53. Vogt) - Klucho, Mrijaj, Žoček (87. Neumann), Oberreiter - Lode, Horáček. N. Ves: Zahradník - Vávra, Malaga, Junek, Kučera (46. Slavík) - Abraham (46. Cusnir), Novotný, Pošmourný (68. Kverka) - Řezka, Horoščák, Bartůněk.

Vratislavice - Skalice 3:0 (2:0)

Domácí v týdnu získali z divizních Semil dva gólmany - Kubsche a Koudelku. Ale Kubsch je zraněný a Koudelka hrál v záloze. Od začátku měly Vratislavice navrch. Cibulka sice šanci zazdil, ale z následného rohu hlavičkoval přesně Rampáček. Skalice sice kontrovala svoji šancí v 8. minutě, ale střelec míč minul a další v dorážce neuvěřitelně zklamal. Pak většinu střelby domácích obstarával s chutí hrající Koudelka, který šestkrát za poločas dost nebezpečně vystřelil.

Mezitím opět zahodil příležitost Cibulka a dvakrát nedal tutovku Bím. Ve 30. skórovali hosté, ale do vlastní brány, když chtěl bek Seidl ukopnout centr do bezpečí. Jasně lepší domácí pak v pohodě zakončili poločas. V úvodu druhé půle se chtěla Skalice ztopořit, ale po dvou náznacích jim byl vyloučen hráč a bylo po snaze. V 61. se prezentoval chytrým, leč nepřesným lobem Dlabola, který si vše vynahradil za šest minut. To kolenem dorazil dlouhý aut na 3:0. Průběh zápasu byl jednostranný, přesto v závěru Skalice zahrozila průnikem, který likvidoval brankář, a po trestném kopu pomohla domácím tyč.

Branky: 3. Rampáček, 30. vlastní, 67. Dlabola. Rozhodčí: Trdla, ŽK: 1:2, ČK: 54. Knytl (S). Diváků: 50. Vratislavice: Jiříček - Rampáček - Belas, Šidák, Dlouhý - Štěpánek (81. Jak. Štefan), Drbohlav, Koudelka, Vrána (71. Jiří Štefan) - Bím, Cibulka.

Velké Hamry - Doubí 2:0 (1:0)

Ve vyrovnaném poločase byli domácí běhavější, když Doubí hrálo zodpovědně v obraně a spoléhalo na brejky. Hrálo se důrazně, ale žluté dostávali jen hráči hostů, domácí za stejné zákroky neviděli prakticky žádnou.

Ve 30. minutě měl dostat domácí hráč za surový faul druhou žlutou kartu, ale nestalo se tak. Ve 42. minutě po protiútoku vysunul Martínek Vondráška, ale jeho samostatný únik chytil gólman. Okamžitě vyslal své spoluhráče do brejku a na jeho konci byla přesná hlavička - 1:0. Pak ještě zahrozil Martínek po trestném kopu, jenže brankář výborně zakročil.

Ve druhém poločase se hra přiostřila a po faulu na Suchana doubský hráč oplácel, takže byl vyloučen. Oslabené Doubí ve zbývajícím čase nenašlo sílu něco s výsledkem udělat, protože domácí zahráli přesilovku dobře. Hosty do ničeho nepustili. Navíc pravý bek Doubí „namazal“ útočníkovi při chybném odkopu, a ten nezaváhal. V samém závěru sice po trestném kopu Bláha ohrozil domácí branku, ale obrana dokázala míč odhlavičkovat do bezpečí.

Branky: 43. Miček, 82. Pešat L. Rozhodčí: Řeháček, ŽK: 2:5, ČK: 50. Suchan (Doubí). Diváků: 130. Doubí: Svinka - Zikmund, Suchan, Stříbrný, Bláha - Fronc, Pošmourný (70. Hauer), Kozák (82. Šikýř), Haunold - Martínek, Vondrášek (46. Tonev).

27.9.2010 VSTUP DO DISKUSE 1

Kolo Helyet, 1937.
8

Projekt Naši prvňáci. Ilustrační foto

Naši prvňáci: Už zítra představíme školáky ze ZŠ Křižany a ZŠ a MŠ Rynoltice

Živnostníkem roku je sklář Pačinek. nejlepší firma vyrábí horolezecké potřeby

Liberecký kraj - Vítězové dvanáctého ročníku podnikatelských soutěží postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Liberecký kraj.