Domácím ještě chyběla zkušená Boušková, ale ta po operaci kolena začíná s běháním, takže návrat by mohl být již brzy.

Slovan Liberec - 1. FK Karlovy Vary 4:0 (3:0)

V prvním kole České ženské ligy začaly aktivněji domácí hráčky a hned v 7. minutě se měnilo skóre. To po rohu se před brankou prosadila Kovářová a dorazila míč do sítě 1:0. O pět minut později měla velkou šanci Červeňáková, ale její hlavička jen těsně minula růžek branky. Za dalších pár minut už Červeňáková mířila přesně a využila tak přihrávku Jarchovské za obranu. 2:0. Ve 21. min. se výborným zákrokem ukázala brankářka hostů Šedivá, když vyškrábla bombu Jarchovské. V polovině poločasu se zajiskřilo i před brankou domácích , ale střela, a pak i hlavička, letěly těsně nad. Ve 34. minutě vybojovala míč Filingerová, našla Červeňákovou a ta dlouhou střelu podél brankářky zvýšila na poločasových 3:0. V zápětí tleskali diváci pohledné akci, kdy si přihrávky Horčičkové, Filingerové a Červeňákové poslaly do gólovky Matějkovou, ale ta minula. V závěru přišla střela Pižlové nad a Červeňákové do brankářky. Závar před brankou domácích pak vyřešila z přehledem obrana Liberce. Ze hry ve II. poločasu se vytratila jiskra a fotbal nudil. Za zaznamenání stojí tři gólovky Liberce z 58. minuty, ale balon za čáru obrana hostů nepustila. Domácí hráčky to pak zkoušely z dálky, ale bez přesné mušky. V 78. minutě našla Filingerová Červeňákovou, a ta se podruhé zapsala mezi střelce. „Zápas byl první v sezóně, kdy se tým setkal v plné síle. Bylo to na výkonu vidět. Tři hráčky odehrály první soutěžní zápas, takže všichni doufají, že se družstvo brzy sehraje a bude to dále jen a jen lepší,“ sdělil trenér Jaroslav Gajdoš.

Branky: 19. a 78. Červeňáková, 7. Kovářová, 34. Jarchovská. Slovan: Dolejšová – Ubiasová, Pižlová, Svobodová, Horčičková (88. Prokopová) – Poláčková, Matějková, Pomijová, Filingerová – Jarchovská (72. Petráčková), Červeňáková