Všichni zástupci Liberecka v krajském přeboru hráli včera odpoledne. Dařilo se však jen Hrádku, který v azylu Chrastavy porazil Železný Bord. Vratislavice udolaly ve Višňové bezbrankovou plichtu a vojáci z VTJ Rapid sice dali čtyři kusy, ale nakonec odjeli z Pěnčína, kde hraje béčko Turnova, s prázdnou.

Višňová – Vratislavice 0:0
Hosté podřídili vše kvalitní defenzivě. Na ni nedokázali domácí nic vymyslet, takže nebezpečné byly jen střely Hofmana v 70. a Soukupa v 85. minutě. Vratislavičtí chtěli hrát na brejky, ale moc brankáře, podobně jako domácí, nezaměstnali. Hrálo se prakticky bez šancí a jen po vápna.
Rozhodčí: Kadlec, ŽK: 1:2. Diváků: 180. Višňová: Veselý – Čejka, Branda, Soukup, Jakl – Cýrus, Šmidrkal, Havlíček, Hofman – Labský (70. Žežulka), Kepr. Vratislavice: Kubsch – Belas, Rampáček, Verner, Smolák – Dlouhý (80. Klíma), Vrána, Dlabola, Bím – Pokorný, Drbohlav.

Hrádek – Železný Brod 3:1 (2:0)
Hrádek na chrastavském pažitu začal náporem a ve 4. minutě Štálík zahodil první šanci. Ve 20. Štálíkova přihrávka našla Hynka a Hrádek vedl. Ve 29. sice Kraus netrefil přesně, ale Procházka byl správně postaven – 2:0. Pak mířil vedle Kraus, Kahlovi v poslední vteřině utekl v šanci míč, trestný kop Vinše šel půl metru nad. Hrálo se v režii Hrádku, který měl namále hned po přestávce, ale Vašíček kryl penaltu Šimka, když předtím musel faulovat. Po čtyřech dalších šancích domácích, konečně gólově zahřmělo po samostatné akci Krause. Pak vystrčili růžky i hosté, ale brejky byly zlikvidovány. Přesto se Brod dostal ke slovu, když chybovala celá obrana.
Branky: 20. Hynek, 29. Procházka, 60. Kraus – 85. Hartl. Rozhodčí: Marek, ŽK: 2:2. Diváků: 180. Hrádek: Vašíček, Brožík, Váňa (70. Holec), Filip – Kahl, Janáček, Hynek (60. Skrbek), Kraus – Procházka, Štálík (46. Kozák).

Pěnčín–Turnov B –
VTJ Rapid Liberec 5:4 (2:0)

Po rozpačitých 10 minutách měli dvě příležitosti vojáci, ale Hegr a Barbořák neuspěli. Pak domácí zahrávali rohové kopy a oba dokázal nepokrytý Vavřich hlavou proměnit. Mezitím Lukáš Halama poslal trestný kop těsně vedle. Po dlouhém autu přestřelil Hegr a ke konci půle otřel Barbořák střelu o břevno. Krátce po přestávce trestali domácí potřetí. Ale to se již hostující vojsko nadechlo k náporu a až do konce mělo navrch. V 60. centr tečoval P. Halama na 1:3, jenže domácí Bárta po úniku a obelstění L. Halamy dal na 4:1. Hosté dál tlačili a centr Rašína tečoval na 2:4 Koťátko. VTJ přidávala „plyn“, jenže Rašín v šanci zbrkle přestřelil, nedařilo se zakončit ani Hegrovi a snad třikrát po závaru Novákovi. Deset minut před koncem pálil z trestného kopu L. Halama a snížil na 3:4. Čtyři minuty před koncem domácí obrana faulovala Rašína a z penalty Novák vyrovnal na 4:4. Jenže přišel skutečně ojedinělý brejk domácích a následná střela ze 28 metrů skončila v síti Zíky popáté. Marně pak hosté dobývali bránu domácích.
Branky: 21. a 30. Vavřich, 50. Koubek, 62. a 88. Bárta - 60. P. Halama, 67. Koťátko, 80. L. Halama, 87. Novák z penalty. Rozhodčí: Noháč, ŽK: 1:1. Diváků: 150. VTJ Rapid: Zíka – J. Stárek, Grujoski (46. L. Stárek), P. Halama, L. Halama – Rašín, Houdek (80. Soukeník), Barbořák, Koťátko – Hegr, Novák.