Slovan Liberec - Sparta Praha 2:5 (1:2)

Sparta byla od začátku běhavějším týmem, ale domácí s ní dokázali ještě držet krok a stíhali. Liberec chtěl hrát aktivní blok, ale jeho hráči byli až moc statičtí. V defenzivě navíc Slovan vyráběl kruté chyby, které Sparta samozřejmě dokázala gólově potrestat. Na 1:1 stihl vyrovnat Kaiser, ale hosté přidali druhý gól. Ve druhém poločase již měla Sparta navrch a hned ve 47. minutě zvýšila na 3:1. Liberec ještě dokázal snížit na 2:3, jenže soupeř připojil další dvě úspěšné trefy. V 89. se konal souboj Novotného se sparťanským útočníkem, kdy útočící hráč jednoznačně stáhl beka za dres. Sudí ale nechal pokračovat akci do vápna, kde byl následně Sparťan sestřelen a byla z toho penalta a pátý gól. „Do poločasu toho Sparta moc neměla, ale opět jsme měli problém s defenzivou. Tradičně byl na naší straně nedůraz v osobních soubojích. Citelně nám chyběli Vasilko, Dydowicz a Drobílek, kteří nastupují za juniorku. S nimi je náš výkon samozřejmě lepší," potvrdil trenér Josef Lexa.

Liberec: Zoul - Zitka, Trnka, Linhart, Novotný - Lončík, Jar. Kubát Kaiser, Ondráček, Káva - Lukes. Střídali: Henzl, Řehák, Polívka, Rydval.

VTJ Rapid Liberec - MFK Chrudim 1:10 (0:3)

Hosté nastoupili aktivněji a v 11. minutě domácí zachránilo břevno. Ve 20. ale přízemní centr skončil k překvapení všech v síti na 0:1. Hra se sice opticky vyrovnala, ale Chrudim byla běhavější a také důraznější. Přesto domácí měli pár světlých okamžiků. Jenže po ztrátě míče bylo 0:2 po rohovém kopu se nedomluvili tři domácí beci, takže střela z otočky hostujícího útočníka znamenala 0:3. Druhou půli zahájil Rapid lépe a po trestném kopu A. Kotka snížil Sonntag na 1:3. Za dalších šest minut přišla další domácí ztráta míče a bylo 1:4. Tím začala tragická čtvrthodina domácích, v níž inkasovali další čtyři branky. Kalich hořkosti si domácí dorost vypil do dna v poslední minutě, kdy soupeř vstřelil desátý gól. „V první půli jsme hostům darovali dva góly, ve druhém poločase to byl špatný výkon, hraničící až s trapností," poznamenal smutně trenér Josef Šůma.

VTJ Rapid: Svoboda Šebek, Sonntag, Slatinka, Kopic Bláha Neumann, Tóth, A. Kotek, Horňák Jícha. Střídali: Böhm, Andrš, T. Kotek.

V nejvyšší fotbalové lize žáků (U15) porazil liberecký Slovan bez problémů hosty z Čáslavi.

Liberec - Čáslav 4:0 (2:0)

Proti slabšímu soupeři podal Slovan do poločasu dobrý výkon. Dařila se kombinace, ale horší to bylo s koncovkou. Po přestávce šla úroveň hry domácích po prostřídání dolů, přesto se dařilo z méně šancí lépe proměňovat. „Do poločasu jsme nedokázali potrestat hosty z vyložených šancí, chyběl nám důraz v koncovce. Mohlo být rozhodnuto dřív, jenže zakončení z šancí bylo hrozné," poznamenal trenér Tomáš Nosek.

Branky: Šulc, Krejčíř, Šrajbr, Vrabec. Liberec: Král - Koudelka, Dvořák, Šišlák, Rumler - Vrabec, Lehoczki, Dostrašil, Petr - Šulc, Šlachtovský. Střídali: Baláž, Krejčíř, Jiránek, Adam, Šrajbr, Novák.