Dohrávky v krajských fotbalových soutěžích

Liberec – V I. A třídě včera konečně zabral Frýdlant, zato Ruprechtice popáté za sebou prohrály, tentokrát v Rozstání. Také Krásná Studánka nebude na svátek vzpomínat dobře. Podlehla doma Lípě.

29.10.2010

Ilustrační foto.Foto: Hradecký deník

Frýdlant - Vratislavice 2:1 (2:0)

Frýdlant, vědom si svého špatného postavení v tabulce, začal zodpovědně. Ve 3. minutě vyzval domácí Lachman kolmicí Marka a ten skóroval. Pak se mohl zapsat i Folda, ale těsně minul branku. V 11. se prvně osmělily Vratislavice. Šidák si narazil míč a najednou se objevil sám před brankou - neuspěl. Stejný hráč ještě ohrozil domácí pěknou ranou z dálky.

Závěr půle patřil Frýdlantu. Coufal byl po úniku ve výhodné pozici, ještě však zbytečně nahrával. Vše si tento borec vynahradil za pět minut. Folda nejprve opil tři hráče, přihrál Lachmanovi, který vyslal Lopuszynského a ten předložil Coufalovi. Krásná akce - 2:0. Jenže druhá půle patřila aktivním hostům, kteří se snažili dobýt domácí bránu. Zahrozil po zemi Bím, hlavičku Vratislavických vytáhl do bezpečí Götz. Frýdlant hrál na brejky a Lachman mohl náskok zvýšit.

V 73. mohlo být vymalováno: Lachman šel sám na gólmana, přihrál ještě Kutílkovi, který nastřelil pouze břevno. Najednou se domácí začali bát o výsledek a hosté znovu zvedli hlavu. V 79. prošel centr od poloviny až na malé vápno, kde se míč odrazil od Bíma na 2:1. Až do konce hosté usilovali o vyrovnání, když jich najednou bylo všude plno. Frýdlant tak byl rád, že těsnou výhru uhájil.

Branky: 3. Marek, 40. Coufal - 79. Bím. Rozhodčí: Pekař, ŽK: 0:1, 100 diváků. Frýdlant: Götz - Lopuszynski (67. Šena), Stejskal, Závěta, Folda (85. Bartoš) - Scheidl (76. Jelínek), Coufal, Marek, Kutílek - Melichar, Lachman. Vratislavice: Kubsch - Dlouhý, Šidák, Belas, Horáček (46. Házi) - Vrána (72. Štefan), Rampáček, Dlabola, Lang - Smolák, Bím.

Krásná Studánka - Loko Česká Lípa 1:2 (0:0)

Běhavější hosté hráli na brejky, po nichž měli dvě šance. Domácí rozehra byla napadána aktivními hosty, takže se Studánka do souvislého tlaku nedostala. Jen Housa v 10. minutě hlavičkoval v malém vápně vedle. Ve II. půli se hosté dostali do vedení, když Souček dostal přihrávku ve vápně a sám proti Vrábelovi nezaváhal.

Za chvilku ale domácí srovnali, když Dvořák technickou střelou přes zeď využil trestný kop. Pak byl hostům vyloučen hráč, jenže z přesilovky neměla Studánka vyložené příležitosti. Naopak Lípa zaměstnávala obranu brejky. V poslední minutě se jim jeden vydařil a po centru zařídil tři body pro Českolipské Horáček hlavou.

Branky: 69. Dvořák - 58. Souček, 90. Horáček. Rozhodčí: Vlk, ŽK: 0:3, ČK: 72. Janošec (ČL), 50 diváků. Kr. Studánka: Vrábel - Pova, Chmátal, Brada, Průšek - Verner (75. Palán), Dvořák, Housa, Vacek - T. Hájek, J. Hájek (80. Devátý).

Rozstání - Ruprechtice 3:1 (3:0)

Na šance vyzněl poločas pro hosty, ale Antoš ani nadvakrát, hlavičkující Urban, Křehlík, Suchý nedokázali zakončit své příležitosti, které mohly být gólové. Domácí zahrozili hlavičkou Čihuly. Ve 26. minutě ztratili hosté míč a po rychlém brejku zúročil přihrávku Tvrzníka Passian, který hezky obstřelil brankáře. Hned na druhé straně brankář jen očima vytlačil střelu Suchého.

Domácí odpověděli bleskově, když si za beky zaběhl Hrubeš a bylo 2:0. Hosté zmatkovali a po chybě obrany a odražené střele zakončil na 3:0 Tvrzník. Domácí důraz ve hře i v koncovce tak slavil úspěch. Ve II. půli domácí ohrozili branku hostů jen sporadicky, Passianovu gólovku vyrazil bránící bek. Jinak brankář Holub kromě jednoho včasného vyběhnutí proti Tvrzníkovi nemusel zasahovat. Ruprechtičtí sice hráli otevřenou partii, jenže se prosadil jen Antoš po rohu a dorážce.

Branky: 26. Passian, 31. Hrubeš, 37. Tvrzník - 74. Antoš. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 2:2, 80 diváků. Rozstání: Šťastný - Botka (86. Bárta), Pomeisl, M. Bím, Mikeš (67. Jirouš) - Zerák, Passian, Pavlů, Tvrzník - Čihula, Hrubeš. Ruprechtice: Holub - Morávek (68. Viktora), Kusebauch, Šrůtek, Urban - Dědič, Macaj, Suchý, Antoš, Křehlík - Kocián.