Dětřichov podlehl v Hejnicích

Liberec - Největší překvapení 8. kola fotbalového okresního přeboru (sedmého hraného) se zrodilo v Hejnicích. Tamní rezerva poprvé v sezoně vyhrála a podařilo se jí díky skvělému vstupu do utkání s favorizovaným Dětřichovem, který naopak vůbec poprvé nebodoval!

29.9.2010

SVŮJ DOMOV MÁ NA NISE NOVÁ VES B. Ta porazila Jindřichovice 3:1. Ve výskoku vpravo novoveský Vach, vlevo jindřichovický Petrovič. Foto: Deník/ Jan Škvára

Vedoucí nováček z Bílé pokračuje bez ztráty kytičky, tentokrát jeho tažení odneslo B-mužstvo Krásné Studánky.

Zvedá se Nové Město, jež podruhé za sebou vyhrálo venku - tentokrát v Bulovce. Pěkný obrat v druhé půli předvedlo béčko Frýdlantu proti rezervě Českého Dubu. Bílý Kostel v hrádeckém azylu zdolal Gasservis. Jindřichovice doplatily v duelu s Novou Vsí B na zranění svého gólmana již v 25. minutě, do branky musel hráč z pole.

Nedělní utkání VTJ Rapid Liberec B - Višňová B bylo odloženo pro nezpůsobilý terén, stejně jako dvě dohrávky plánované na včerejší státní svátek: Český Dub B - Višňová B a Bulovka - Gasservis. Naopak další dohrávka 2. kola se včera uskutečnila na umělé trávě v Hrádku nad Nisou a Bílý Kostel v ní podlehl béčku libereckých vojáků 2:3, ačkoli v poločase vedl 2:0.

Frýdlant B - Český Dub B 6:2 (1:2)

Hosté měli v prvním poločase mírnou převahu, v 10. minutě nastřelili břevno. Nicméně jako první skóroval Frýdlant, trefil se Stýbal po hezké akci Šindlera. Dub však za tři minuty vyrovnal z penalty a po gólu Tichého šel dokonce do šaten s vedením 2:1. Ohromná aktivita Frýdlantu v úvodu druhé půle ovšem slavila úspěch. V rozmezí jedné minuty domácí otočili skóre a poté s přehledem ovládli další vývoj zápasu. Stejskal dovršil hattrick a v 87. ještě přidal šestý gól Dědek.

Branky: 22., 78. a 84. Stýbal, 50. Pavlišta, 51. Jelínek, 87. Dědek - 25. Flanderka z pen., 35. Tichý. Rozhodčí: Lubor Kozák. ŽK: 2:2. 80 diváků. Frýdlant B: Pokorný - Šlejtr (70. Tomášek), Pavlišta, Dědek, Mikan - Sekáč (68. Klícha), Šindler, Martin Stejskal, Jelínek - Stýbal, Kaplan (57. Holub). Český Dub B: Appeltauer - Altman, Bílek, Havlík, Najman (83.Linke) - Flanderka, Jandus, Tichý, Fila - Holubek, Hon (57. Kolomazník).

Bílý Kostel - Gasservis 4:2 (1:0)

Střelecky produktivnější Bílý Kostel se radoval ze tří bodů na umělé trávě v Hrádku nad Nisou. Domácí poslal do vedení v 19. minutě Michálek. Když v úvodu druhé půle zvýšil až na 3:0, zdálo se být rozhodnuto, ale Gasservis se nehodlal vzdát. V 65. min. snížil a v 75. sice Sonntag nedal penaltu, ale Semerák dokopl vyražený míč do sítě. Pojišťující branku na 4:2 vstřelil Kostel devět minut před koncem.

Branky: 56. a 81. Holec, 19. Michálek, 50. Janeček - 65. Šindelář, 75. Semerák. Rozhodčí: Čermák. ŽK: 4:1. 20 diváků. Bílý Kostel: P. Ulrich - Dofek, Strnad, Laibl (78. Janáček), Černý - Janeček (62. Janků), Michálek, Mizera, Holec - Kohout, Třešňák (54. Sedlmajer). Gasservis: Lachčina - Jan Louda, Sonntag, Koblížek (80. Lednický), Hřeben - Šolta, Frolík (65. Celler), Chlum (56. Semerák), Šolc - Jakub Louda, Švanda.

Bulovka - Nové Město 1:4 (1:3)

Domácí začali lépe a ujali se vedení, jenže pak po dvou hrubých chybách v obraně dovolili Novému Městu ještě do poločasu otočit výsledek a dokonce inkasovali gól „do šatny“, takže do kabin se šlo za stavu 1:3. Po změně stran měla Bulovka více ze hry, ale ani jednu ze svých četných šancí nedokázala proměnit. Naopak Nové Město ještě přidalo čtvrtý zásah do černého.

Branky: 20. Milan Hýbl - 45. a 63. Bartoš, 28. Hofman, 43. Bruský. Rozhodčí: Soukup. ŽK: 1:1. 70 diváků. Bulovka: Zajíček - Capulič, Zyollar, Lengál, Milan Hýbl (46. Nol) - Slavík, Zbořil, Turek (46. Smolný), Michal Hýbl - Paulů, Peml. Nové Město: Kocourek - Plaček, Z. Suk, Jiruš (72. Škareda), Bartoš - Kadera, Jalovičár, Bruský, L. Suk - Hofman, Jiruše (70. David).

Bílá - Krásná Studánka B 5:1 (1:0)

Úvod zápasu měl lídr přeboru poněkud vlažný, přesto se mu po půlhodině hry podařilo skórovat zásluhou Škody. Po přestávce již byla hra Bílé živější, po akci Košumberského zvýšil Kauška na 2:0. Palán pak úspěšnou střelou vsítil kontaktní gól Studánky, jenže domácí brzy opět odskočili na 3:1 a zápas dohráli v pohodě.

Branky: 30. Škoda, 54. Kauška, 71. Imrich, 76. Zelinka, 87. Müller - 63. Palán. Rozhodčí: Z. Házi. ŽK: 0:1. 50 diváků. Bílá: Vitík - Smydžar, Linke, Bulíř, Kratochvíl - Škoda (60. Müller), Imrich, Kauška, mohr - Zelinka, Ludvík (46. Košumberský). Krásná Studánka B: Tošner - Dvořák, Míl, Kocour, Vajtr - Charvát, Bitman, Hájek, Anděl - Palán, Mendl.

Nová Ves B - Jindřichovice 3:1 (0:0)

Vývoj zápasu ovlivnilo zranění brankář Jindřichovic Krauseho, který si v 25. minutě vymknul palec na ruce. Hosté neměli náhradního gólmana a tak šel chytat hráč z pole. „Domácí“ (hrálo se v Liberci na umělce u Nisy) toho využili v úvodu druhého poločasu. Nejprve se trefil Bartůněk z trestného kopu, potom přidal branku na 2:0 po centru Janošík hlavou a v 68. zvýšil opět Bartůněk na 3:0. To už hráli hosté o deseti, když v 62. byl po druhé žluté kartě vyloučen za řečnění Kopecký. A v 70. ho doprovodil pod sprchy rovněž za protesty Přibyl, který dostal rovnou červenou kartu. Paradoxně v devíti lidech Jindřichovičtí Nové Vsi nejvíc zatápěli, ale stihli už jen snížit zásluhou Zobala pět minut před koncem.

Branky: 55. a 68. Bartůněk, 60. Janošík - 85. Zobal. Rozhodčí: Luboš Bláha. ŽK: 1:1. ČK: 62. Kopecký, 70. Přibyl (oba Jindřichovice). 20 diváků. Nová Ves B: Zahradník - Vávra, Kopic, Machatý, Martínek - Hořák, Janošík, Musil, Bartůněk - Souček, Vach. Jindřichovice: Krause (25. Knapp) - Přibyl, Petrovič, Zobal, Forman - Matoušek, Kopecký, Tichý, Obajdin - Sochor, Eret.

Hejnice B - Dětřichov 3:2 (3:1)

Vstup do zápasu měly Hejnice jako z říše snů. Ve 4. minutě po přihrávce Zrubce skóroval Severýn, o pět minut vstřelil za asistence Milana Novotného Zrubec druhý gól a ve 13. zaskočila brankáře Dětřichova Zemana na těžkém terénu rána Miloše Novotného z 25 metrů. Domácí mysleli, že je rozhodnuto a málem se jim to nevyplatilo. Hosté se postupně dostávali do hry. V 31. ještě Farský zachránil, ale o minutu později „vyrobil“ Zrubec zbytečnou penaltu a Kareš snížil na 3:1. Druhý poločas, to na stále se zhoršujícím trávníku víc boj než fotbal. Dětřichovu se podařilo v 86. min. brankou Koťátka závěr ještě zdramatizovat, ale Hejničtí již výsledek 3:2 uhájili.

Branky: 4. Severýn, 9. Zrubec, 13. Miloš Novotný - 32. Kareš z pen., 86. Koťátko. Rozhodčí: R. Kozák. ŽK: 3:3. 60 diváků. Hejnice B: Farský - Miloš Novotný, Pelikán (78. L. Kobr), Leitner, Budka - Severýn, Malinský (60. Pecháček), Přibyl, Zrubec - Milan Novotný, Zoreník (88. Čivrný). Dětřichov: Zeman - Kareš, Zimmermann, Vízner (58. Mičunovič), Lachman - Koťátko, Bálek, Ráž, Netolický st. - Vágner, Netolický ml.

Bílý Kostel – VTJ Rapid B 2:3 (2:0)

V úterní dohrávce 2. kola se Bílému Kostelu vydařil první poločas a domácí si v něm vytvořili dvoubrankový náskok. Do druhé půle však již zřejmě nastoupili s pocitem, že se nemůže nic stát. Vojáci vycítili šanci, díky gólům Řeháčka a Matěchy vyrovnali a čtyři minuty před koncem z penalty za faul zezadu rozhodl Řeháček o jejich vítězství.

Branky. 30. Chomout, 42. J. Ulrich – 55. a 86. z pen. Řeháček, 63. Matěcha. Rozhodčí: Špecián. ŽK: 1:1. 30 diváků. Bílý Kostel: P. Ulrich – Ďuriš, Strnad, Batthyanyi (29. Vitík), Černý (40. Třešňák) – Janeček, Michálek, Mizera, Holec (86. Sedlmajer) – Chomout, J. Ulrich. VTJ Rapid B: Hes – Pogner, Landyš, Binha, Toman – Martínek, Řeháček, Barbořák, Matěcha – Hlava, Jerie.

I v zimě se dá jezdit na kole

Jablonecko - Poslední dvě zimní sezóny se u nás rozšiřuje nový trend Fat bike. Kola s tlustými plášti slouží k jízdě na sněhu. Nedávno se příznivci fat biků sešli také v Držkově na druhém ročníku akce Fat bike challenge.

Smutná a Pedersen vyhráli jubilejní Jizerskou padesátku

Bedřichov - Kateřina Smutná si v seriálu dálkových běhů Ski Classics připsala páté vítězství za sebou.