Dětřichov dostihl v čele Bílou

Liberec – Po famózním vstupu do soutěže se nováček fotbalového okresního přeboru Liberecka zasekl. Mužstvo Bílé prohrálo podruhé v řadě, tentokrát na domácím hřišti s rezervou Višňové.

12.10.2010

REZERVĚ STUDÁNKY SE NEDAŘÍ. Proti favorizovanému Dětřichovu to ale měla těžké a prohrála 0:3. Foto: Deník/ Jan Škvára

Dětřichov nezaváhal Krásné Studánce a je sice ještě druhý, ale už jen o skóre. Gólovou přestřelku viděli diváci ve Frýdlantě, kde padlo devět branek. Dva hráči v tomto kole zaznamenali hattrick: frýdlantský Stejskal a jindřichovický Sochor.

Frýdlant B – Nové Město 5:4 (2:3)

Už úvod zápasu byl svižný a předznamenal atraktivní podívanou. Domácí Stejskal se krásně trefil z 30 metrů pod břevno, hosté však rychle vyrovnali. Frýdlant šel opět do vedení, tentokrát po Kutílkově přímém kopu do šibenice. Novému Městu se však do poločasu podařilo otočit výsledek a zdálo se, že by mohlo navázat na svou vítěznou sérii z předchozích kol. Tím spíše, když v úvodu druhé půle zvýšil Hofman na 4:2 pro hosty. Frýdlantští se ale nevzdali, v 64. minutě Dědek snížil a potom čtvrt hodiny před koncem znamenaly dva slepené góly Martina Stejskala senzační obrat ve skóre – 5:4!

Branky: 2., 76. a 77. Martin Stejskal, 39. Kutílek, 64. Dědek – 7. Škareda, 36. Jiruš, 39. Bruský, 47. Hofman. Rozhodčí: Zaplatílek. ŽK: 3:3. 80 diváků. Frýdlant B: Pokorný – Dědek, Šrajtr, Martin Stejskal, Kaplan (46. Holub) – Pavlišta (63. Tomášek), Jelínek (75. Krýcha), Kutílek, Rybarik – Stýbal, Šindler. Nové Město: Kocourek – Jiruše, R. Suk, Jiruš, Bartoš – Kadera, Jalovičár, Bruský, Škareda – Hofman, Roček (46. David).

Bulovka – Nová Ves B 4:1 (1:0)

Pohledný zápas přinášel jednu šanci za druhou, do poločasu se však trefil jen domácí Milan Hýbl. Po vyrovnávací brance Hořáka v 53. minutě sahala Nová Ves minimálně po bodu, ovšem závěrečná desetiminutovka Bulovky byla naprosto famózní. Domácí v ní nasázeli do sítě soupeře tři góly a ve svém celkovém skóre si srovnali počet nastřílených a obdržených branek.

Branky: 30. a 82. Milan Hýbl, 85. Paulů, 87. Smolný – 53. Hořák. Rozhodčí: Pelikán. ŽK: 1:2. 60 diváků. Bulovka: Zajíček – Capulič (76. Tretenik), Zyollar (72. Židuliak), Peml, Paulů – Čuřík, Lengál, Slavík, Michal Hýbl – Milan Hýbl, Smolný. Nová Ves B: Kos – Machatý, Martínek, Kopic, Slatinka (70. Přibyl) – Souček (76. Mráček), Musil, Hořák, Anděl – Vach, Janošík.

Krásná Studánka B – Dětřichov 0:3 (0:1)

Na poměry okresního přeboru sledovala zápas velmi solidní návštěva, ovšem diváci se přišli hlavně podívat na předzápasový program Báry Špotákové, která potom zahájila utkání slavnostním výkopem. Hosté byli aktivnější v prvním poločase a po špatné rozehrávce Studánky šli v prvním poločase do vedení. Po změně stran se domácí tlačili do útoku a asi klíčovým momentem zápasu byla neproměněná šance, kdy střelu Mendla i dorážku Balického zlikvidoval dětřichovský brankář Zeman. Pravidlo „nedáš – dostaneš“ se potvrdilo a Matoušek střelou k tyči zvýšil na dvougólový rozdíl. Porážku Studánky dovršil v závěru Lachman brankou na 0:3.

Branky: 26. a 90. Lachman, 76. Matoušek. Rozhodčí: Popelář. ŽK: 1:7. 200 diváků. Krásná Studánka B: Tošner – Lhoták, Anděl, Soukup, Bitman – Balický, Vajtr, Charvát, Kocour (80. Dvořák) – Devátý (46. Palan), Šotola (46. Mendl). Dětřichov: Zeman – Kareš, Netolický ml., Vízner, Chmátal – Bílek, Lachman, Ráž, Mičunovič (46. Matoušek) – Vágner, Netolický st.

Hejnice B – Gasservis 1:2 (0:1)

Ve vyrovnaném utkání se skóre měnilo až v závěru poločasu, kdy se trefil Jan Louda z Gasservisu. Hned o minutu později mohl srovnat domácí Horčička, ale trefil z dálky jen tyč. Tlak hostů v druhé půli vyústil v druhý gól, jehož autorem byl Smejkal. Jiskru naděje sice pro Hejnice vykřesal po čtyřech minutách Kobr, leč na vyrovnání již domácím nezbyly síly.

Branky: 76. L. Kobr – 43. Jan Louda, 72. Smejkal. Rozhodčí: Cerman. ŽK: 0:3. 60 diváků. Hejnice B: Farský – Miloš Novotný (80. Sýkora), Pelikán, Milan Novotný, Budka – Horčička, Přibyl, Severýn, Pecháček (60. Čivrný) – Zoreník, L. Kobr. Gasservis: Lachčina – Jan Louda, Filip, Macháček, J. Šolc – Hřeben, Smejkal, M. Šolc, Chlum (59. Lednický) – Jakub Louda, Švanda (84. Semerák).

Bílá – Višňová B 1:2 (1:2)

Zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním byla Višňová pohyblivější a i když se Bílá z ojedinělé akce ujala vedení, hosté slepenými góly po půlhodině hry otočili výsledek. Po přestávce viděli diváci vytrvalý tlak lídra přeboru, jenže ani z nejvyloženějších pozic nedokázali hráči Bílé překonat gólmana Nejedla. Nejblíže k vyrovnávacímu gólu byli v 62. minutě Ludvík a v 66. Košumberský. Zápasu by podle průběhu slušela spíše remíza, jenže domácí předvedli nemohoucnost v koncovce, a tak se zrodil překvapivý výsledek, který vynesl višňovské béčko na třetí místo v tabulce.

Branky: 15. Košumberský – 30. Zach, 31. Jakl. Rozhodčí: Blaschke. ŽK: 1:1. 50 diváků. Bílá: Vítek – Snydžar (60. Dvořák), Linke, Kupec, Škoda (46. Rubáš) – Mohr, Zelinka (46. Ludvík), Košumberský, Bulíř – Imrich, Mikásek. Višňová B: Nejedlo – Pařík, Snydžar, Bradáč, Coufal – Zimák, Kopecký, Zach, Bufák – Mazánek, Jakl.

Bílý Kostel – Jindřichovice 0:3 (0:1)

Hosté vyhráli zaslouženě, byli po všech stránkách lepší. Měli ve svém středu také nejvýraznější individualitu zápasu. Autora hattricku Sochora, jehož všechny góly padly ze hry. Domácí dohrávali o deseti, když po druhé žluté kartě byl vyloučen Motejlek.

Branky: 36., 60. a 70. Sochor. Rozhodčí: Zaplatílek. ŽK: 3:1. ČK: 72. Motejlek (Bílý Kostel). 20 diváků. Hráno v Hrádku nad Nisou. Bílý Kostel: P. Ulrich – Janeček, F. Ulrich, Chomout (71. Janek), Černý (60. Sedlmajer) – Vitik, Michálek, Ďuriš, Strnad – Mizera, Motejlek. Jindřichovice: Rezler – Přibyl, Zobal, Jakub Forman, Kopecký – Tichý, L. Hradec, Jakl, Petrovič – Sochor, Krause (67. Knapp).

VTJ Rapid B – Český Dub B 1:1 (1:0)

Český Dub přijel do Liberce v jedenácti lidech, v brance navíc nestál klasický brankář, ale hráč Najman. Domácí rezerva vojáků v sestavě s několika hráči „áčka“, ale i s dorostenci, toho dlouho nedokázala využít. Dub v pohodě bránil a podnikal rychlé protiútoky. Domácí brankář Hess tak musel několikrát ukázat své umění. Až ve 30. min. se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Dinh a zajistil vojákům poločasové vedení.

Ve druhé půli domácí stále nemohli potvrdit své vedení, protože Český Dub byl aktivnější a lépe kombinoval. Po hodině hry se mu podařilo i vyrovnat, když se po trestném kopu hlavou trefil Trepera. Domácí to zkoušeli i po prostřídání, hostům postupně docházely síly, protože luxus střídání si nemohli dovolit. Cennou remízu však dokázali udržet až do konce a odvezli si z Liberce bod.

Branky: 30. Dinh – 60. Trepera. Rozhodčí: Nádeník. ŽK: 3:5. 60 diváků. VTJ Rapid B: Hess – P. Halama, Nosek, Toman, Matěcha (60. Dědič) – Landyš (80. O. Diviš), Martínek, Kordík, Dinh – Hartman, Grujoski (75. Jerie). Český Dub B: Najman – Trepera, Altman, Bílek, Jiránek – Flanderka, Jandus, Linke, Tichý – Holubek, Hon.