Desítka juniorských gólů

Liberec - V pondělním utkání fotbalové ligy juniorů na umělé trávě U Nisy padlo úctyhodných deset branek. Za Slovan nastoupil Mile Savkovič ze srbského FK BSK Borča. Obrany byly na obou stranách dost průchozí.

4.6.2013
Fotogalerie
6 fotografií

Juniorka v divoké přestřelce zdolala Příbram 6:4Foto: Deník/ Miloslav Cihlář

„Cením si toho, že na stopery šli po roce a půl bez fotbalu Červinka a útočník Komenda. Tušili jsme tam menší problémy, což se také potvrdilo. Přesto aspoň takto tým podrželi, protože jiná alternativa nebyla," potvrdil trenér Jiří Chytrý. „Na toto jsme dokázali reagovat góly a soupeře přestřílet," dodal.

Liberec - Příbram 6:4 (4:3)

Brankovou spršku zahájila ofenzivně laděná Příbram v 5. minutě, která využívala nedůrazu a nesehranosti obrany. Do poločasu hosté třikrát vedli, ale Slovan vždy po pár minutách reagoval a gólově dotáhl po podobných chybách příbramské defenzivy. Nakonec rekonvalescent Červinka vstřelil gól na 4:3. K vidění byl tvrdý, důrazný fotbal, plný osobních soubojů. Po přestávce šel do obrany čerstvý Trnka a Komenda se šel bít do útoku. Hosté hráli jednoduše dopředu, na dlouhý míč šli rozražeči a hbití útočníci, zejména Glasnovič, dělali problémy. Po jednom takovém lobem vyrovnali. Příbram měla chuť útočit a dvakrát zachraňoval na čáře Beníšek, jednou pomohla Bojčukovi tyč. Na druhé straně byl blízko úspěchu Komenda. Nakonec o výsledku rozhodly dvě penalty v závěru. Nejprve gólman Kukla srazil Janošíka a pak bek zahrál ve vápně rukou. V obou případech byl úspěšný Filip Drobílek, který tak zaznamenal hattrick. „Obě byly jasné, ale daly dvě předtím, kdy trefil bek skluzem Savkoviče a při stáhnutí Komendy," podotkl Chytrý.

Branky: 8., 82. z pen. a 84. z pen. Drobílek, 21. Káva, 28. vlastní, 34. Červinka - 5. a 50. Řezáč, 13. Kdolský, 23. Matějů. Rozhodčí: Bílek, ŽK: 1:2. Diváků: 50. Liberec: Bojčuk - Kmoníček, Červinka, Komenda, Beníšek - Bouška, Kastelovič - Savkovič (70. Leibl), Drobílek, Janošík (90. Matějka) - Káva (46. Trnka).

4.6.2013 VSTUP DO DISKUSE

Taktické cvičení v úterý 21. března na řece Kamenici uzavřelo i silnici mezi Návarovem a Vlastiboří. Složky IZS stihly procvičit společný zásah pozemních jednotek a letecké techniky, koordinaci zásahu mezi více složkami za pomoci štábu velitele zásahu, ra
13

Tahali vodáky z Kamenice, také vrtulníkem

Jana Henychová ostoupila ze závodu v půlce. Důvodem bylo ohrožené zdraví psů a teplé počasí.

Henychová odstoupila z drsného závodu

Dukla doma propásla šanci. O postup bude znovu usilovat v pátek v Brně

Liberec – /GALERIE/ Liberečtí volejbalisté nedokázali nevybojovat čtvrtý postupový bod. Obhájci titulu podlehli v domácí hale Brnu 2:3 (22, -23, -24, 20, -8). Dukla, která ve čtvrtfinálové sérii vede 3:2 na zápasy, bude mít druhý mečbol v pátek v Brně.

Stát nás moc nepodporuje, shodují se rodiče

Liberecký kraj /HLASUJTE/ - Každá koruna navíc se hodí, zejména samoživitelkám. "Ale nárůst o tři sta korun u dospívajícího chlapce nepokryje ani zvýšení cen potravin," upozorňuje jedna z nich.

OBRAZEM: Učni z celé republiky soutěžili o srdce

Srdce na talíři. Tak se jmenuje gastronomická soutěž, kterou už čtvrtým rokem pořádá Střední odborné učiliště v Městci Králové pro studenty s poruchami učení.

Liberec musí oslavy postupu do semifinále odložit

Liberec - /GALERIE/ Bílí Tygři promarnili šanci, jak se zajistit postup do semifinále. Rozhodla druhá třetina, kdy Plzeň čtyřmi góly otočila, bitvu číslo pět vyhrála 5:3 a stav série je 2:3 na zápasy. Další zápas se bude hrát v pátek na západě Čech. K postupu mezi nejlepší čtyřku jsou potřeba čtyři vítězství.