Desítka juniorských gólů

Liberec - V pondělním utkání fotbalové ligy juniorů na umělé trávě U Nisy padlo úctyhodných deset branek. Za Slovan nastoupil Mile Savkovič ze srbského FK BSK Borča. Obrany byly na obou stranách dost průchozí.

4.6.2013
Fotogalerie
6 fotografií

Juniorka v divoké přestřelce zdolala Příbram 6:4Foto: Deník/ Miloslav Cihlář

„Cením si toho, že na stopery šli po roce a půl bez fotbalu Červinka a útočník Komenda. Tušili jsme tam menší problémy, což se také potvrdilo. Přesto aspoň takto tým podrželi, protože jiná alternativa nebyla," potvrdil trenér Jiří Chytrý. „Na toto jsme dokázali reagovat góly a soupeře přestřílet," dodal.

Liberec - Příbram 6:4 (4:3)

Brankovou spršku zahájila ofenzivně laděná Příbram v 5. minutě, která využívala nedůrazu a nesehranosti obrany. Do poločasu hosté třikrát vedli, ale Slovan vždy po pár minutách reagoval a gólově dotáhl po podobných chybách příbramské defenzivy. Nakonec rekonvalescent Červinka vstřelil gól na 4:3. K vidění byl tvrdý, důrazný fotbal, plný osobních soubojů. Po přestávce šel do obrany čerstvý Trnka a Komenda se šel bít do útoku. Hosté hráli jednoduše dopředu, na dlouhý míč šli rozražeči a hbití útočníci, zejména Glasnovič, dělali problémy. Po jednom takovém lobem vyrovnali. Příbram měla chuť útočit a dvakrát zachraňoval na čáře Beníšek, jednou pomohla Bojčukovi tyč. Na druhé straně byl blízko úspěchu Komenda. Nakonec o výsledku rozhodly dvě penalty v závěru. Nejprve gólman Kukla srazil Janošíka a pak bek zahrál ve vápně rukou. V obou případech byl úspěšný Filip Drobílek, který tak zaznamenal hattrick. „Obě byly jasné, ale daly dvě předtím, kdy trefil bek skluzem Savkoviče a při stáhnutí Komendy," podotkl Chytrý.

Branky: 8., 82. z pen. a 84. z pen. Drobílek, 21. Káva, 28. vlastní, 34. Červinka - 5. a 50. Řezáč, 13. Kdolský, 23. Matějů. Rozhodčí: Bílek, ŽK: 1:2. Diváků: 50. Liberec: Bojčuk - Kmoníček, Červinka, Komenda, Beníšek - Bouška, Kastelovič - Savkovič (70. Leibl), Drobílek, Janošík (90. Matějka) - Káva (46. Trnka).

4.6.2013 VSTUP DO DISKUSE

Vyhýbání „na zrcátka“ by mělo být na silnici mezi Sosnovou a Zahrádkami minulostí.

Na opravy krajských silnic letos půjde téměř půl miliardy korun

Domácí násilí. Ilustrační foto.

Krátké zprávy z Liberecka

Zmatení řezníci či pekaři. Nevědí, zda mají povinně dávat účtenky

Za týden touto dobou už to nebude možné – odejít z prodejny bez toho, aniž by prodavač vytiskl účtenku s unikátním kódem.

Hladiny řek stoupají. Voda už uzavřela dvě silnice

Liberecký kraj - První povodňový stupeň už platí na Panenském potoce v Pertolticích a na Ploučnici ve Stráži pod Ralskem a v Mimoni.

Nečesaný čelí obžalobě. Komu vadí ředitel nemocnice?

Liberec - Policie navrhla obžalovat ředitele Krajské nemocnice v Liberci Luďka Nečesaného za údajnou korupci. Nečesaný, za jehož vedení se krajská nemocnice dostala už podruhé z obrovských ztrát, obvinění popírá a považuje jej za účelové.