Derby ve fotbalové I. A třídě vyznělo pro lídra soutěže z Chrastavy

Liberec – V okresním derby vyhrála Chrastava v Rynolticích a stále jasně vede tabulku, v níž se dost potápí Stráž nad Nisou, která prohrála další okresní derby ve Frýdlantě. Domácí porážku si po bídném výkonu připsaly neškodné Hejnice.

4.11.2013

FOTBAL - ilustrační foto.Foto: DENÍK

Hejnice – Harrachov 1:4 (0:2)

Domácí začali špatně a brzy je proto hosté po kombinaci vytrestali gólem Barbořáka. Stejný střelec pak využil hrubé chyby stopera na 0:2. To bylo za sedmnáct minut a od té doby hrál jen Harrachov. Hejnickým to nešlo, byli bez pohybu a kloudně si nepřihráli. Po přestávce ztratili domácí míč na polovině a jen výborný Vykoukal zabránil další pohromě, stejně jako o čtyři minuty později. Pak nastoupil Smola a domácí jeho příchodem ožili. Jenže se snížení nedočkali, protože po špatně vyřešené ofsajdové pasti Harrachov přidal třetí úspěch. Až v závěru domácí konečně alespoň snížili, po přihrávce Smoly to byl Zeman. Jenže hosté pokračovali až do konce a v nastaveném čase přidali nepokrytým hráčem na malém vápně čtvrtý gól.
Branky: 87. Zeman – 3. a 17. Barbořák, 76. M. David, 90. P. David. Rozhodčí: Bým, ŽK: 3:3. Diváků: 20. Hejnice: Vykoukal – Matouš, Novotný, Šorejs, Budka – Grujoski, Kouba, Malinský, Sirůček – L. Kobr (53. Smola), Zeman.

Rynoltice – Chrastava 1:2 (1:1)

Hostům vyšel první učebnicový protiútok v 5. minutě
a po centru nepokrytý Procházka skóroval. Ale za pět minut bylo vyrovnáno, když se kličkou zbavil beka Jaroslav Vacek. Domácí drželi víc míč
a měli tak mírnější herní převahu, jenže v ní neuspěl nebezpečný Ptáček.
Brzy po přestávce poslal domácí Švarc trestný kop do tyče, Chrastava odpověděla po rohu také střelou do tyče
a vzápětí měla nebezpečnou střelu. Velmi dobré utkání plné tvrdých osobních soubojů nakonec rozhodla 72. minuta, kdy domácí špatně odkopli míč, který získal kanonýr Beneš a trestal na 1:2. Pak si hosté zkušeně náskok pohlídali,
i když bojovní domácí hráli na riziko hodně dopředu.

Branky: 10. Jaroslav Vacek – 5. Procházka, 72. Beneš. Rozhodčí: Pekař, ŽK: 5:2. Diváků: 250. Rynoltice: Kubínek – Tomáš Zeidler, M. Kotek ml., Ptáček (80. M. Kotek st.), Švarc – Brauner (71. Pudil), Všetečka, Tomáš Vacek, Jaroslav Vacek – Jan Vacek, Adam Kotek. Chrastava: Kosiewicz – Petr Rozmajzl, Žemlička, Holinský, Bartoš – Henzl (78. Mareček), Jahoda (88. Vávra), Michal Rozmajzl, Cusnir – Beneš, Procházka (85. Šipula).

Frýdlant – Stráž n. N. 3:1 (2:0)

Frýdlant byl jasně lepším týmem a předvedl festival neproměněných šancí. V 6. minutě Jelínek doslova opil dva beky a ranou k tyči skóroval. Ve 22. minutě pak vybojoval Stýbal míč, přihrál Šenovi, jenž vyslal třicetimetrovým pasem Štrbáka, který přímočarou akci úspěšně zakončil. Frýdlant hrál dobře, ale i hosté se snažili. Jenže to byla snaha jen po vápno, bez nebezpečí ohrožení brány.
Po přestávce dali domácí třetí gól po trestném kopu hlavičkou Noska. Frýdlant měl opět řadu možností přidat další góly, Krišal a po něm i Štrbák běželi sami na bránu. Krišal neuspěl, Štrbák trefil tyč. Hosté snížili po odraženém míči, když od půlky šli dva hráči na Höflera. Ten sice první střelu Havlíčka vyrazil, jenže proti dorážce stejného hráče byl krátký. Hosté sice moc chtěli, bojovali, ale opět jen po vápno a navíc byli v koncovce bezradní.
Branky: 6. Jelínek, 22. Štrbák, 55. Nosek – 72. Havlíček. Rozhodčí: Urbánek, ŽK: 4:3. Diváků: 80. Frýdlant: Höfler – Stýbal, Krišal (90. Ponc), Šena, Scheidl – Coufal, Jelínek (70. Plesar), Kutílek, Štrbák – Nosek (61. Částek), Šlejtr. Stráž: Černý – Dostál, L. Oberreiter, Páral, Horáček – Matěcha, Michalík, V. Jirsa (28. Drašner), Hertík – T. Oberreiter (80. Stolín), Havlíček.