Chrastava konečně vyhrála

Chrastava - Až čtvrtý zápas skončil pro chrastavské fotbalisty výhrou. Divizionáři lehce porazili v přípravném duelu Ruprechtice z I. A třídy 9:1 (5:1).

31.7.2017

Chrastava v modrém konečně vyhrála.Foto: Deník / Cihlář Miloslav

Ruprechtická „juniorka“ vzdorovala více jak půl hodiny. Domácí Thomas Radzinevičius vstřelil po třech minutách gól, ale na něj hosté našli brankovou odpověď zásluhou Sochor, který se právě z Chrastavy do Ruprechtic stěhuje. Domácí byli sice jasně lepší, ale chleba se lámal od 37. minuty, kdy Chrastava vstřelila třetí a do poločasu čtvrtý a pátý gól. Po přestávce domácí 23 minut nedokázali překonat Vavřicha v bráně, pak však využili chyby mladé obrany bez opory Rampáčka a brzy bylo 7:1.

Nakonec litevská posila Radzinevičius vstřelila pět branek, po jedné přidali Suk, Beneš, Henzl a Cusnir. Domácí brankář Zoul musel významněji zasahovat ve II. půli jen dvakrát. Pro Ruprechtické to tak byla velká škola v první přípravě na nový ročník I. A třídy. „Máme zatím problémy na postech stoperů. Uzel je pracovně mimo hru a Čurgaliho zkouší moravský Hodonín. Pokud se s námi nezapojí, nebude to nic příjemného. Zatím zkoušíme vzadu Michala Rozmajzla, který pak chybí ve středu pole, kde hrával se Štajnerem,“ potvrdil chrastavské problémy trenér Josef Petřík. „Navíc v útoku hrál Kuba Beneš, který má ještě trest a v úvodu soutěže bude chybět,“ podotkl trenér Petr Rozmajzl st.

Výsledky Chrastavy: Vykáň (pohár) 1:2, Dobrovice 2:2, Česká Lípa 2:4. Dalším soupeřem jsou Velké Hamry.

Chrastava: Kverka - Kopecký, Halama, M. Rozmajzl, Henzl - Řezka, Štajner, Suk, Kouba - Radzinevičius, Beneš. Střídali: Zoul, P. Rozmajzl, Martínek, Cusnir. Ruprechtice: Vavřich - M. Šrajbr, Neumann, Průcha, Kesner - Sochor, Chwiedziuk, Kušnirak, Feri, Brabec - L. Šrajbr. Střídali: Vrtal, Hořák.