ČFL: Hlavice a Liberec B zabraly, Lípa dostala pět gólů

Liberecký kraj - S mizérií posledních týdnů se ve víkendovém kole České fotbalové ligy dobře popasovaly z týmů Libereckého kraje Hlavice a Liberec B, zato Česká Lípa propadla s Chomutovem a dostala na domácím stadionu bůra…

8.5.2012

LIBERECKÝ Ján Vlasko (vpravo) odkopává míč před Tomášem Pavlíkem z Písku. Foto: Deník / Martin Bergman

Ve středu se hraje vložené 34. kolo: Liberec B - Hlavice (14.00), Česká Lípa - Karlovy Vary (17.00).

Hlavice - Mladá Boleslav B 2:0 (1:0)

Hlavice po několika týdnech půstu konečně zabrala a tříbodový zisk jí pomůže v boji o záchranu. Dobrý výkon podali tentokrát hráči z Hradce Králové, kteří Hlavici pomohli v rámci faremní spolupráce. Při prvním gólu centroval po hezké akci ze strany Němec a Zelený podél gólmana zakončil. V druhé půli vystřihl gólman Koubek skvělý zákrok při velké šanci Boleslavi a pět minut před koncem pojistil výhru domácích Holeš, opět po akci z křídla, když klíčovou přihrávku nasměroval Šollar.

Branky: 8. Zelený, 85. Holeš. Rozhodčí: Kalenda. ŽK: Charuza, Schubert (oba Mladá Boleslav B). Diváků: 120. SK Hlavice: Koubek - Novotný, Studík, Duben, Ježdík - Holeš, Janoušek, Veselka, Zelený (82. Prückner) - Němec (62. Šollar), Petrášek (88. Benetka).

Liberec B - Písek 3:1 (1:1)

V 15. minutě trefil kapitán hostů Zušťák z přímého kopu břevno, na druhé straně se o dvě minuty později prosadil po rychlé akci Musiol 1:0. Už v 22. Zušťák po centru Štrajta vyrovnal chytrou hlavičkou. Centr Vlaska v 61. mířil přesně na Musiola, který svou druhou brankou opět vrátil domácím vedení. To potom v 68. pojistil pohotovou ránou z hranice šestnáctky Krystan 3:1. „Dali jsme tři góly, byly tam i další šance, například Daniel v tutovce nastřelil obránce. Celkově jsem tedy spokojen, i když tam jsou stále chyby v přechodové fázi," mínil trenér domácích Josef Petřík. „Ale splnili jsme si cíl hrát ofenzivně, byli jsme útočnější a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě."

Branky: 17. a 61. Musiol, 68. Krystan - 22. Zušťák. Rozhodčí: Moník. ŽK: Zieris, Bína, Vlasko, Drobílek - F. Busta, Zušťák, Hřebeček, Chytrý. Diváků: 110. Statistiky: střely na branku 9:6, mimo 6:4, tyče 0:1, rohy 5:6, fauly 12:16, ofsajdy 2:1. Slovan Liberec B: Hauzr - Bína, Zieris, Polák, Pokorný - Vlasko (87. Werner), Krystan, Daniel (81. Rybanský), Drobílek - Musiol (62. Soběslav), Suk.

Česká Lípa - Chomutov 0:5 (0:0)

Domácí zkolabovali po změně stran. Tomáš Smola jim nasázel během jedenácti minut hattrick a pak se trefili ještě Nádeníček a Gibala.

Branky: 47., 50. a 58. T. Smola, 68. Nádeníček, 87. Gibala. Rozhodčí: Duchoň. ŽK: Doksanský, Nádeníček (oba Chomutov). Diváků: 280. Arsenal Česká Lípa: Aschenbrenner - Broschinský, Beran (53. Kmoníček), Bohata, Janek - Knobloch, Patka, Vrabec, Kučera, Jordák (76. Zulič) - Procházka (60. Barciaga).

Autor: Jaroslav Sedlák

8.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Chaty a chalupy okolo Máchova jezera jsou pod pravidelným dohledem policistů.

Trestných činů rekordně ubylo

Liberecký bazén.

Bazén zpřístupnil divokou řeku poprvé od loňské tragédie

Obhajoba poháru volejbalistům Liberce nevyšla

Liberec – Volejbalisté Liberce získali Český pohár třikrát za poslední čtyři roky, další triumf ale nepřidali.

Dala jsem si plán naučit se sto slovíček denně

Liberec – Nový seriál Deníku představí cizince, kteří našli domov v Libereckém kraji. Další z nich je vietnamská překladatelka Lien Hoangová.

Michal Tung o EET: Také Vietnamci pořizují pokladny na poslední chvíli

Zavedení elektronické evidence tržeb se od března nevyhnou ani vietnamští obchodníci. Jejich počet se odhaduje na 20 tisíc a jejich tržby podle odhadů mohou mezi maloobchodníky činit až 70 procent. Na konci loňského roku mělo v ČR trvalý pobyt přes 48 tisíc Vietnamců. Na jejich přípravu na zásadní změnu pro způsob obchodování se Deník zeptal vietnamského podnikatele Michala Tunga, který na ni své krajany již několik měsíců připravuje.

Liberec - Hokejisté Liberce prohráli v 50. kole extraligy s Brnem těsně 1:2 a zkomplikovali si tak cestu za celkovým vítězstvím v základní části. Před druhým Třincem už mají jen tříbodový náskok, ve hře přitom bude ještě šest bodů. Kometa díky vítězné trefě Martina Erata z 52. minuty uhájila díky lepšímu skóre šestou příčku před Chomutovem, který porazil Mladou Boleslav.