Bezzubý Slovan Liberec B prohrál s Hradcem Králové B 0:2

Liberec - Domácí trenér Petr Myslivec vyzkoušel čtrnáct hráčů, kteří by mohli na jaře hrát Českou fotbalovou ligu, v níž Slovan B figuruje na 16. místě z osmnácti. Béčko Hradce hraje o soutěž níž – divizi C, kde je druhé. Rozdíl třídy ale na hřišti nebyl vůbec znát.

15.1.2009

Liberecký útočník Robin Dejmek (v bílém) se marně snaží uspět před brankou Hradce.Foto: Deník/ Miloslav Cihlář

Na umělé trávě stadionu U Nisy se hrál vyrovnaný fotbal, ale Liberec byl o hodně horší při střelbě na branku. Domácí dopláceli opět na staré chyby z nevydařeného podzimu. Oba góly přišly po individuálních chybách a ze standardních situací. Hned v 7. minutě přišel ze strany Hradce dlouhý, křížený míč přes obránce a po dalším centru se v dorážce prosadil Hubička. Oba týmy zkoušely kombinace, jenže Liberec se do koncovky nedostával.

Ve druhé půli se snažil Liberec ještě více kombinovat, ale také více kazil finální přihrávky. Občas vyslal několik propagačních střel, když ta první mezi tyče mířila až v 50. minutě.

V 54. minutě přišla další chyba Libereckých. Trestný kop z hloubi pole do šestnáctky propadl do vápna (Krátkému přišlápli nohu) a Hradec bez problémů opět Hubičkou zvýšil na 2:0. Liberec kontroval dobrou akcí na pravé straně Krátkým, kdy nejprve střílel Kesner a po něm se snažil hlavičkovat Zeman. Předtím zastoupil hradeckého brankáře na čáře bek. Liberec se gólu nedočkal. Ani při střele Robina Dejmka po zemi, který měl ještě další šanci, kdy minul přihrávku.

Několik náznaků šancí domácí propásli, chyběl i krůček. „Neproměňovali jsme šance, kterých moc nebylo. Hradec ty své využil a také míň vzadu chyboval,“ podotkl nespokojený trenér Myslivec.

Liberec: Mareček – P. Novotný (46. Vít), L. Novotný, Krátký, Rehák – Pechar, Kesner, Štícha (46. Dostálek), Zeman – Martan (66. Štechmüller), Robin Dejmek. Poločas: 0:1.

Po zápase následovala rehabilitace v bazénu a pozdě odpoledne návrat do hor. Další zápas z plné přípravy má béčko Liberce v sobotu 17. ledna, kdy od 11 hodin hraje v Doubí s VTJ Rapid Liberec, který působí v krajském přeboru.

15.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
Utkání Slovanu Liberec (v modrém) proti Bohemians Praha 1905. Vlevo domácí Tomáš Souček ve výskoku

Ligový finiš: zamíchá liberecký Slovan pohárovými kartami?

Staročeské trhy

Unikátní staročeské trhy začínají už zítra. Ty příští ale může ohrozit EET

Chtěl levné zlato, ale narazil na podvodníka

Jablonec n. N., Trutnov - Kilo zlata jen za deset tisíc korun! S tak výhodnou investicí počítal čtyřicetiletý muž z Trutnovska, který se rozhodl využít bazarovou nabídku přes internet. Že jde o neúměrně nízkou částku, jej nezarazilo. A rozhodl se nakupovat.

Centrum Liberce ožilo pouličním uměním

Liberec - /GALERIE/ Třetí ročník Dnů pouličního umění každoročně přispívá atmosféře centra Liberce.

AUTOMIX.CZ

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

Chystáte se prodat svoje auto? Potom se jistě snažíte dostat za svůj vůz co možná nejvyšší finanční sumu. Samozřejmě, že o ceně auta rozhoduje zejména model, jeho rok výroby, počet najetých kilometrů a především technický stav, ovšem jsou tu i detaily, které mohou cenu vozu zvýšit.

Šimek sonduje, jak to chodí v San Jose: Budu teď hodně bombardovat Hertlika

Liberec - /ROZHOVOR/ Liberecký bek Radim Šimek byl po sezóně na roztrhání, kroužilo kolem něj hned několik týmů NHL. Nakonec závod o smlouvu vyhráli Žraloci ze San Jose. Vyhráno ale nadějný bek ještě rozhodně nemá, své místo si bude kvůli dvoucestné smlouvě vybojovat.