VYBERTE SI REGION

Béčko České Lípy inkasovalo po chybě

Sloup v Čechách - Jediný gól padl v přípravném utkání mezi rezervou českolipského Arsenalu a Rapidem Liberec. Na nepříliš kvalitním hřišti ve Sloupu se o výhru hostů postaral Novák, který pět minut před koncem využil hrubky obránců Arsenalu.

29.7.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Robert Schedling

Arsenal Č. Lípa B – VTJ Rapid Liberec 0:1 (0:0)

V dresu hostitelů se v záložní řadě objevil nový hráč Štěpán Rumler, který v uplynulé sezoně takřka pravidelně nastupoval v lize staršího dorostu Slovanu Liberec a vstřelil za něj pět branek.

První poločas byl vyrovnaný, oba soupeři se snažili o kombinační hru a v úvodních minutách si vytvořili po jedné šanci. Nejprve hostující Javůrek z malého čtverce hlavou přestřelil, na opačné straně zamířil Žárský těsně vedle. Skóre mohli otevřít Liberečtí ve 28. minutě. Naštěstí gólman Chadraba prokázal své umění, když Javůrkovi zmařil jasnou tutovku.

Českolipští se snažili hrát aktivně, vyrovnání měl na kopačce Žárský po uvolnění od Šímy, ale gólmana Ziku nepřekvapil. Vyrovnaná hra pokračovala i po přestávce. Změnit stav mohl například hostující Halama, který napálil míč z 18 metrů, avšak bez efektu, na druhé straně si na Šímův centr vyskočil Vodrážka, jenže jeho hlavička šla mimo brankovou konstrukci.

Velkou příležitost měl také střídající Moravec, ovšem Zika včasným skluzem držel bezbrankový stav i nadále. Rozhodující moment přišel v 85. minutě. Po Kordíkově pasu před Chadrabou svatyni nechali obránci Lípy bez povšimnutí Nováka, jenž v poklidu skóroval – 0:1.

Branka: 84. Novák. Rozhodčí Spányik, ŽK 1:1.