Rynoltice doma porazily Hrádek

LIBEREC - V šestém kole okresního přeboru ve fotbale hostily třetí Rynoltice druhý Hrádek B, duel ale nakonec skončil jasným vítězstvím domácích.Naplno bodoval i první tým tabulky – Rozstání, jež se štěstím vyhrálo na Gasservisu. Rekordního vítězství kola dosáhla Nová Ves B, která nastřílela Raspenavě na jejím hřišti pět gólů.

18.9.2007

GASSERVIS PODLEHL ROZSTÁNÍ. Domácí Macháček se snaží o střelbu přes bránícího Botku z Rozstání. Favorizovaní hosté nakonec zvítězili 2:1.Foto: DENÍK/Cihlář Miloslav

Venku také vyhrála Bulovka, jež veze tři body z Bílého Kostela a Jindřichovice, které vysoko porazily Stráž B.

Nečekaný bod získala venku také Dolní Řasnice, jež uhrála remízu s Doubím.

Doma tak naplno bodovala už jen Osečná, jež porazila Ruprechtice B.

Rynoltice – Hrádek B 3:0 (2:0)

První půlhodinu byl zápasy vyrovnaný. Hosté měli sice více ze hry, už ve 3. minutě ale inkasovali, když po rychlém brejku utekl Resl a střelou z těžkého úhlu překonal brankáře Hrádku. Hra hostů se sesypala po vyloučení Trávníčka, který ve 38. minutě musel předčasně pod sprchy po druhé žluté kartě. Rynoltice byly ve zbytku zápasu jasně lepším týmem, ale většinu šancí zahodily a jednou nastřelil Válek zblízka břevno. Góly tak dali jen Resl a Šálek, kteří se trefili hlavou po rohových kopech.

Branky: 3. a 44. Resl, 80. Šálek. Rozhodčí Popelář, ŽK 2:3, ČK 0:1 – 38. Trávníček, 60 diváků. Rynoltice: Kopecký – Stebelský, Steklý, Šálek, Kubínek – Resl, T. Zeidler, Jaroslav Vacek, Válek – R. Zeidler, T. Vacek (70. Toman). Hrádek: Manhart – Scheufler, Mikenda, Zerzáň, Maryška – Klenovič, Trávníček, Dočekal, Šašek – Černohorský, Fujáček.

Doubí – Dolní Řasnice 1:1 (1:1)

Domácí měli po celý zápas převahu, ale nedařilo se jim příliš zakončení. Od 15. minuty sice vedli, hostům se ale podařilo po půlhodině hry vyrovnat a remízu udrželi až do konce. Na obou stranách se ještě v první půli kopalo po jedné penaltě, v obou případech se ale vyznamenali brankáři brilantním zákrokem.

Branky: 15. Herkner - 29. Zyllolar. Rozhodčí Pelikán, ŽK 2:4, 60 diváků. Doubí: Kudláček – Charvát, Venc, Bursa, Frömel – Herkner (57. Gruncl), Fronc, Šlambor (84. Pelant), Zeman - Grepl, Suchan (46. Juris). D. Řasnice: Kokta – Konstyantyn, Horáček, Turek, Kochan – Hnilička, P. Sochor, Ivanov (46. Ort), Šimička – Zyllolar (90. Kolenkár), M. Sochor.

Bílý Kostel – Bulovka 1:2 (1:1)

Vyrovnaný zápas, herně i na šance. Při zakončení ale byli úspěšnější hosté. Vítězný gól dal po narážečce před vápnem a následné umístěné střele Krivčík v 62. minutě.

Branky: 12. Novotný - 5. Votrubec, 62. Krivčík. Rozhodčí Bukvička, ŽK 2:3, 40 diváků. Bílý Kostel: Tryk – Janeček, Novák, Strnad, Motejlek (70. Binar) – Janáček, Černý (80. Torda), Ďuriš, P. Ulrich – Suchan, Novotný. Bulovka: Hegr – Franc, Fanta, Vaníček, Jenčo – Pavlů, Krivčik, Veselovský, Pelinka (85. Židuliak) - Votrubec, Bílek (14. Průcha).

Stráž B – Jindřichovice 0:4 (0:2)

Stráž B začala výborně. Měla převahu a vytvořila si i tři velké šance, jenže ani jednu nedala. Tu největší měl zřejmě Kapras, který šel sám na brankáře, ale střílel vedle. Hra Jindřichovic se postupně lepšila a po dvaceti minutách hry začali hosté svého soupeře přehrávat díky kombinaci. Do poločasu dali dva góly a po přestávce už na hřiště zcela jasně dominovali.

Branky: 41. a 70. Vološín, 30. Tichý, 62. Michal Hýbl. Rozhodčí Bukvička, ŽK 3:7, 80 diváků. Stráž: Černý – Kapras, Kvasnička, Jíra, Klokočník - Veverka, Málek, Novák, Cakl – Hruboň, Kittner. Jindřichovice: Rezler – Šísler, Zobal, Tauš, Tichý - Kopecký, Šíma. Michal Hýbl, Jan Forman - Vološín, Milan Hýbl.

Osečná – Ruprechtice B 3:2 (0:0)

Domácí byli v první půli lepším týmem, převahu ale nedokázali vyjádřit góly. V neplodném tlaku pokračovali až do 71. minuty, poté dali během sedmi minut tři branky a o vítězi bylo rozhodnuto. V závěru se přesto podařilo Ruprechticím zápas zdramatizovat. Pomohla jim k tomu velká chyba brankáře Osečné, kterého přeskočil míč po odkopu z půlky hřiště, a využitý trestný kop v nastavení. Alespoň na bod už ale hosté nedosáhli.

Branky: 71. I. Penz, 76. Hunka, 78. A. Kysela – 86. a 91. Kusebauch. Rozhodčí: Špecián, ŽK 1:1, 60 diváků. Osečná: Křáp – Jemelka (82. Třešňák), Hunka, Landsman, Pitner – Kovář (53. P. Kysela), R. Penz (78. Čapek), Pokorný, A. Kysela – L. Rybář, I. Penz. Ruprechtice: Holub – Morávek (63. Vít), Kudláček, Cihlář, Spudich – Košek, Pour, Antoš, Dědič – Kusebauch, Řepka (81. Koula).

Gasservis – Rozstání 1:2 (1:1)

Oboustranně velmi dobrý zápas. V 19. minutě se trefil po brejku hostující Kusák, hned za minutu ale srovnal Cibulka. Domácí byli ještě jednou blízko gólu, míč ale skončil na břevně. Krátce po změně stran rozhodl o výhře Rozstání po dalším rychlém brejku Čihula, v závěru se však hosté o tříbodový zisk museli hodně obávat. V poslední čtvrthodince čelili velkému tlaku domácích. V jednom případě vykopli balón z brankové čáry a po jedné nepřehledné situaci dokonce jejich hráč míč odehrál rukou zřejmě už za brankovou čarou. Ve skrumáži si toho ale rozhodčí nevšiml.

Branky: 20. Cibulka – 19. Kusák, 51. Čihula. Rozhodčí Hrníčko, ŽK 3:3, 30 diváků. Gasservis: Tošner – Kendžíra (81. Šrám), Fišera, Macháček, J. Šolc – Cibulka, Smejkal, M. Šolc, Bělina (65. Ulrych) – Sonntag, Švanda. Rozstání: Šťastný – Botka, Mikeš, Kochan, Pavlů – Hrubeš (76. Zerák), Pomeisl, Passian, Jirouš – Čihula, Kusák.

Raspenava – Nová Ves B 1:5 (0:2)

Nová Ves byla v zápase lepším týmem, především díky individuální technice a kombinaci. Obraz hry se přitom nezměnil ani po vyloučení Kopice po druhé žluté kartě na začátku druhé půle, hosté byli lepší i v deseti. Raspenava nehrála dobře, navíc soupeři cestu za hladkým vítězstvím usnadnila velkými chybami v obraně. Rozdíl ve skóre mohl být ještě vyšší, brankář Chmelík ale tři velké šance chytil.

Branky: 87. T. Cifra - 15. a 60. Jánošík, 34. Nedelčev, 47. Souček, 53. Musil. Rozhodčí Havelka, ŽK 1:3, ČK 0:1 – 50. Kopic, 50 diváků. Raspenava: Chmelík – Sivak, Koudelka, Žlebek, Vancl – Gorol, J. Koprnický, Martinů, Plůta (13. T. Cifra) – Tomáš (63. Horáček), Koutný. Nová Ves: Brambora – K. Martínek, Musil (56. Kverka), P. Myslivec (65. Vach) – Nevyhoštěný, L. Koprnický, Kopic, Fleišman – Nedelčev (84. J. Martínek), Jánošík, Souček. ⋌

Utkání 5. kola Jindřichovice – Rynoltice (4:6) bylo sportovně technickou komisí zkontumováno ve prospěch Jindřichovic, protože za Rynoltice nastoupil do hry střídající hráč, který nebyl napsán do zápisu o utkání.

18.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

KAROLÍNA KOLOMAZNÍKOVÁ Narodila se 19. června v liberecké porodnici mamince Ivetě Čukanové z Rozstání. Vážila 3,65 kg a měřila 51 cm.
10

Hlasujte pro nejhezčí miminko 25. týdne roku 2017

Autobusový dopravce. Ilustrační fotografie.

Problémy v dopravě v Libereckém kraji nekončí

Liberec – Bazén ze žulových kvádrů. Dnes polorozpadlý, dříve hojně navštěvovaný. Do opravy vany Lesního koupaliště zbývá už jen pár dní. Zatímco město má jasno, názory obyvatel se na veřejném projednávání o úpravách a vybavení koupaliště poněkud zvrhly.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Mladou mámu a její miminko po nehodě transportoval vrtulník

Janov n. N. – Žena jela bez řidičáku, se špatně upevněnou autosedačkou, proti miminku při čelním střetu s dalším vozem vystřelil airbag.

Přehrada bude v srpnu možná bez aut

Liberec – Jen pěší a cyklisté by se měli v srpnu dostat do ulice Zvolenské podél liberecké přehrady. Radní totiž schválili žádost o její uzavírku od hráze k začátku přehrady. Není to ale z důvodu opravy silnice, ale na přání lidí, říká vedení města.