První prohry Studánky B a Vesce, Zdislava uhrála plichtu s Rapidem

LIBEREC - Bílá porážkou nečekaně srazila Studánku z prvního místa. Vesec se mohl dostat na výsluní, ale schytal ve Vratislavicích potupnou osmičku. Na Severu šlapou Višňová B a Víska, které neztratily ani bod.

13.9.2007

RAPID VERS. ZDISLAVA. Domácí Jerie za sebou nechal bránícího Kodeta.Foto: DENÍK/Cihlář Miloslav

Vratislavice B – Vesec 8:3 (4:1). Hosté neuhlídali Horáčka, který vstřelil polovinu gólů vítězů.

Branky: Horáček 4, Koutský, Louda, Petrtýl, Mejzr – Postl, Vacek, Černý. Rozhodčí Vacek, 20 diváků.

Osečná B – Doubí B 5:3 (1:2). Hosté se do poločasu radovali z dvoubrankového vedení, které však postupně ztratili a dostali celkem bůra.

Branky: Kanči 3, Němeček 2 – Trakal, Peřina, Doležal. Rozhodčí Popelář, ŽK: 2:1, ČK: 80. Hybner (D), 90 diváků.

Bílá – Krásná Studánka B 1:0 (1:0). O nečekanou prohru favorita se postaral ve 38. minutě Müller. Rozhodčí Filipi, 50 diváků.

Rapid – Zdislava 2:2 (0:0). Kvalitní zápas se vším všudy, v němž nebylo vítěze. Branky: Pokorný 2 – Kraus, Kodet. Rozhodčí Gajdušek, ŽK: 0:1, 60 diváků.

Český Dub B – Václavice 5:0 (3:0). Domácí sestavili kvalitní mužstvo, což se projevilo na skóre. Branky: Holubek, Linke z pen., Fila, Havlík, Bulíř. Rozhodčí Špecián, ŽK: 1:2, 30 diváků.

Frýdlant B – Nové Město B 5:1 (2:1). Hosté vedli díky střele Hradce, ale postupně se hattrickem prosadil Matoušek a dva góly navrch přidal Stýbal. Rozhodčí Kulhavý, ŽK: 1:0, 20 diváků.

Jokers Frýdlant – Višňová B 2:5 (2:2). Do 55. minuty to bylo 2:2. Poté se ale prosazovali pouze béčkaři. Branky: Harda 2 – Mazánek 2, Soukup, Labský, Šolta. Rozhodčí Hanus, 30 diváků.

Pertoltice – Kunratice 5:4 (3:2). V duelu bývalých účastníků přeboru měli navrch domácí, kteří vedli již 5:2.
Branky: Krivčík 2, Polák, Minárik, Uhrik – Buchvald 2, Bílek, Vlček. Rozhodčí Házi, ŽK: 1:2, 60 diváků.

Horní Řasnice – Krásný Les 4:2 (1:1). Les sice dvakrát vyrovnal, ale v konečném součtu to bylo málo. Branky: vlastní, Halík, Tichý, Benda – Kravar, Čermák. Rozhodčí Hanus, ŽK: 1:1, 40 diváků.

Bulovka B – Oldřichov 0:2 (0:0). Oldřichov se konečně dočkal prvního vítězství, i když první úspěch dal Zeman z penalty a druhý v poslední minutě Rybín. Rozhodčí Házi, ŽK: 2:4, 100 diváků.

Raspenava B – Rapid Dolní Řasnice 4:2 (1:1). Rapid se držel více jak poločas a dokonce i vedl. Jenže hosté se ve II. půli střelecky zlepšili. Branky: Zeman, Martinů, Fako, Tomáš, Kuchař – Laurin. Rozhodčí Pelikán, ŽK: 0:1, 40 diváků.

Víska – Hejnice B 5:1 (0:1). Béčko vedlo do 48. minuty, ale pak domácí dali pět gólů v řadě.
Branky: Nosek 2, Rejf, Severýn, Němeček – Domorák. Rozhodčí Vrtal, ŽK: 1:3, 50 diváků.

13.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Václav Helšus, herec a dramatik libereckého Divadla F. X. Šaldy

„Pořád se cítím jako ten kluk ze mlejna" říká herec Václav Helšus

Hnojte popelem

K Aréně se opět sletí čarodějnice

Liberec – U Arény v libereckém Sport parku opět zaplane oheň. Už tradičně se zde posledního dubna sletí čarodějnice z širokého okolí. Oblíbené Čáry u arény letos nabídnou celodenní program.

Z Lakatoše se stává žhavé zboží. Jak dlouho vydrží pod Ještědem?

Liberec – Co Dominik Lakatoš stihl za pouhé dvě sezony v seniorském hokeji, to někdo nedokázal ani za celou svou kariéru. Teprve dvacetiletý útočník hokejového Liberec už má ve své sbírce dva Prezidentské poháry, jeden titul a také stříbrnou medaili.

Náklaďáky převážely topný olej. Celníkům se podařilo zajistit nezdaněný náklad

Liberecký kraj – Tisíce litrů nezdaněného topného oleje skrývaly korby nákladních vozů mířících do Libereckého kraje z Německa. Celníkům se kontraband podařil odhalit při běžných kontrolách během uplynulých dvou týdnů.