Vyjasňovat se začíná i na druhém pólu tabulky. Gasservis v záchranářském duelu vyhrál na hřišti Kunratic a poslední Ruprechtice B prohrály na hřišti Nové Vsi. Na předposlední Kunratice tak nyní Ruprechtice ztrácejí šest bodů a jejich záchrana už je jen v oblasti teorie.

Ve zbývajících zápasech Raspenava doma nestačila na Jindřichovice, Bílý Kostel s přehledem zdolal Bulovku a Rozstání vysoko porazilo Doubí.

Osečná – Rynoltice 3:3 (2:1)

Domácí se v zápase hodně zlobili na rozhodčího za to, že pouštěl tvrdou hru soupeře a neodpískal dvě penalty v jejich prospěch – jednu za ruku a druhou za podražení Kováře. I tak ale Osečná mohla vyhrát. V 6. minutě se sice hosté ujali vedení, za minutu ale bylo srovnáno díky Kovářovi, který za další půl hodinu přivedl domácí do vedení. Jenže poté Osečná nedala tři velké šance a soupeř trestal. V 55. vyrovnal R. Zeidler a týž hráč strhl devět minut před koncem vedení na stranu Rynoltic. Jeho gólu předcházelo nastřelené břevno domácích, kdy odražený míč podle Osečné skončil za brankovou čárou, navíc poté Rynoltice zahrály malou domů. Nepískalo se však a nekoncentrace soupeře využil po dlouhém výkopu brankáře právě R. Zeidler. Alespoň bod zachránil Osečné v nastaveném čase Hunka.

Branky: 7. a 37. Kovář, 90. Hunka – 55. a 81. R. Zeidler, 6. Resl. Rozhodčí Peklo, ŽK 1:3, 100 diváků. Osečná: Křáp – Jemelka (35. Třešňák), Hunka, Pittner, Landsman – Čapek, R. Penz, A. Kysela, P. Kysela – I. Penz, Kovář. Rynoltice: Jan Vacek – Borsuk, Šálek, Spurný, J. Kubínek– Rudolf, Resl, Jaroslav Vacek, R. Zeidler - T. Vacek (82. Kubínek), Válek.

Rozstání – Doubí 4:0 (1:0)

V první půli bylo Doubí lepším týmem, nedávalo ale šance. Rozstání bylo při zakončení úspěšnější a po průniku Kusáka, který běžel od půlky hřiště sám na brankáře Toneva, se ujalo vedení.

Po změně stran se už hrálo za převahy Rozstání, které tlak vyjádřilo třemi góly. Nejprve úspěšně dorazil brankářem vyražený míč M. Bím, poté Kusák proměnil další samostatný průnik a skóre uzavřel čtvrt hodiny před koncem Pomeisl.

Branky: 37. a 66. Kusák, 62. M. Bím, 75. Pomeisl. Rozhodčí Hradecký, ŽK 2:2, 80 diváků. Rozstání: Šťastný – Jeslínek, Přibyl (67. Kozák), Botka, Tučani – Vaner, Pomeisl, Mikásek, M. Bím (75. Pokorný) – Kusák, Pavlů (85. L. Bím). Doubí: Tonev – Szentkirályi, Linhart, Pfeifer, Charvát – Suchý, Dvořák, Winkler, Fronc – Stříbrný (75. Hybner), Zeman.

Raspenava – Jindřichovice 2:4 (2:0)

Domácí nastoupili v hodně omlazené sestavě a první poločas jim vyšel výborně. Už v 6. minutě se po přihrávce od Prokopa prosadil Koudelka a střelec první branky připravil ve 40. minutě branku pro Horáčka. Jenže po změně stran se dvakrát krásně trefili z dálky přímo do šibenice Forman a Zobal. Mladíkům z Raspenavy navíc postupně docházeli síly, čehož zkušení hosté využili k dokonání obratu. Vítěznou branku Jindřichovic dal po rychlé kombinaci Forman, který hlavičkoval do prázdné brány, a vítězství zpečetil po střele ze značky pokutového kopu Šísler.

Branky: 6. Koudelka, 40. Horáček – 49. a 73. Forman, 72. Zobal, 88. z pen. Šísler. Rozhodčí Roztočný, ŽK 2:3, 70 diváků. Raspenava: Mussil – Hanzl, Koudelka, Žlebek, Vancl - Prokop (72. Koprnický), Kuchař, Martinů, Roušal - Horáček, Gorol. Jindřichovice: Rezler – Kopecký, Werzner, Šísler, Tichý - Vak, Hýbl, Matoušek, Slavík – Forman (74. Konšel), Mazač.

Nová Ves B – Ruprechtice B 1:0 (0:0)

Vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách. Domácí měli smůlu, když nastřelili tyč a břevno, ale i štěstí, když je několikrát podržel brankář Brambora. Ten se vytáhl zejména při jednom trestném kopu Koška, kdy balón směřující do brány výtečně vyrazil rukou. Zápas, který spěl k remíze, nakonec rozhodl ve třetí minutě nastavení Malaga, jenž se trefil přesně z hranice vápna k tyči. Porážka pro hosty znamená, že zřejmě sestoupí.

Branka: 93. Malaga. Rozhodčí Hradecký, ŽK 2:2, 50 diváků. Nová Ves: Brambora – Martínek, Myslivec, Malaga, Anděl – Slatinka (46. Koprnický), Kopic, Fleišman, Horník – Vach, (46. Kropáček), Jánošík. Ruprechtice: Matěcha – Cihlář, Bernášek, Viktora, Macaj – Pour (76. Procházka), Urban, Cibulka, Košek - Bomba (68. Choc), Antoš.

Stráž B – Hlavice B 1:3 (1:1)

Začátek zápasu vyšel domácím proti favoritovi náramně. Už v 6. minutě se po centru Nováka prosadil Bureš. Hlavice navíc v 8. minutě přišla o Mohra, který byl vyloučen po ostrém zákroku na Havlíčka. Jenže u Stráže se poté projevila bolest posledních zápasů a tou je neproměňování šancí. V jednom případě hráč domácích netrefil odkrytou branku a poté Havlíček neproměnil samostatný nájezd na brankáře. Hlavice i v deseti díky kombinaci postupně ovládla hru. Vyrovnat se jí podařilo po chybě obrany Stráže při rohovém kopu ve 40. minutě. Vedení pak hostům přinesla proměněná penalta po hodině hry a jistotu tří bodů a postup do vyšší soutěže získala Hlavice tři minuty před koncem, kdy tváři tvář brankáři chladnokrevně zakončil Vopřátko.

Branky: 6. Bureš - 40. a 87. Vopřátko, 59. z pen. M. Kotrman. Rozhodčí Soukup, ŽK 3:4, ČK 0:1 – 8. Mohr, 30 diváků. Stráž B: Černý - Kvasnička, Z. Herman, Procházka (70. M. Herman), Klokočník – Málek (55. Veverka), Novák, Bureš, Balog – Jirousek, Havlíček. Hlavice B: Vítek – Hauer, R. Kotrman (77. Altman), Hozák (22. Hon), Kovář – Mohr, M. Kotrman, Vopřátko, Najman – Václav, Ludvík.

Bílý Kostel - Bulovka 3:2 (3:1)

Domácí vývoj zápasu kontrolovali po celou dobu a o svém vítězství rozhodli na konci první půle dvěma góly, které znamenaly vedení 3:1. Bulovka sice deset minut před koncem snížila na rozdíl jediné branky, na vyrovnání ale šance neměla.

Branky: 15. F. Ulrich, 38. Laibl, 42. Klíma – 17. Hofman, 80. Lengál. Rozhodčí: Gajdušek, ŽK 2:0, 60 diváků. Bílý Kostel: P. Ulrich – Binar, Černý, Ďuriš, Vitik (60. Janáček) – Janeček, Michálek, F. Ulrich, Laibl (72. Novák) – Klíma, Motejlek. Bulovka: Zajíček – Lengál, Hegr, Vaníček, Jenčo (84. Franc) - Kožarik (75. Pelinka), Kverka (78. Smolný), Veselovský, Čuřík – Bílek, Hofman.

Kunratice – Gasservis 2:4 (0:1)

Kunratice začaly zápas náporem a v 10. minutě měly dvě velké šance, kdy hráči soupeře dvakrát vykopávali míč z brankové čáry. Lekci z produktivity dostali domácí za další dvě minuty, kdy se Gasservis po rychlém brejku ujal vedení. Kunratice mohly srovnat, ale Vlček z malého vápna přestřelil prázdnou bránu. Vyrovnat se tak podařilo domácím až po změně stran díky Provazníkovi. Kunratice poté měly šance ke zvýšení náskoku, kdy třikrát běžely samy na brankáře, Lachčinu však ani jednou nepřekonaly. Díky rychlým protiútokům to byli naopak hosté, kteří získali tříbrankové vedení a v závěru mohli vedení ještě navýšit. Dva samostatné výpady na brankáře ale neproměnili, naopak v nastaveném čase ještě jednou inkasovali. Zisk tří důležitých bodů pro jejich záchranu už ale tato branka ovlivnit nemohla.

Branky 50. Provazník, 92. Krejcar - 12. Šrám, 60. Švanda, 63. Suchan, 72. Tošner. Rozhodčí Popelář, ŽK 1:3, 30 diváků. Kunratice. Pokorný – Rybenský st., Rybenský ml. (50. Buchvald), Farský, Provazník – Horváth, Valenta, Pospíchal, Krejcar (65. Vaníček) - Křiklava, Vlček. Gasservis: Lachčina – Kendžíra, Fišera, Macháček, J. Šolc – Ulrych, Šrám (72. Chlum), M. Šolc, D. Suchan – Sonntag (46. Tošner), Švanda.