Poslepovaná sestava Krásné Studánky neměla v městském derby v Ruprechticích šanci. Domácí v utkání I. A třídy sice vedli dlouho jen o gól, ale po hodině navázala na brankový účet bratrská dvojice Šrajbrů. Nejprve se trefil starší Martin a dílo zkázy dokonal dvěma trefami mladší Lukáš, který nakonec nebyl daleko od hattricku.

První půli za Studánku odchytal 61letý Tomáš Tošner, který inkasoval jednou, ale ve 28. minutě se pověsil do vzduchu a vyrazil již jistý gól. „Jsem rád, že jsem svých 95 kilo dostal do vzduchu. Byl to pro mě návrat v dresu áčka po 40 letech do Ruprechtic, kde jsem ale chytal za místní klub,“ potvrdil brankářský nezmar. Zatímco domácí kouč Zbyněk Rampáček nebyl spokojen s efektivitou do 80. minuty, na druhé straně Jiří Dvořák kroutil hlavou nad hrou Studánky v posledních deseti minutách: „Dva – nula bych ještě bral, ale čtyři? Za posledních deset minut zkolabujeme, to prostě nejde.“ Je fakt, že hosté nastoupili s dalším veteránem Tomášem Macháčkem a několika hráči z béčka, i zraněným Tomanem. „Nejsou lidi. To je samý fesťák nebo vinobraní, proto jsme rádi, že se sejdeme a takhle hrajeme,“ posteskl si 43letý veterán Macháček.

RunTour 2018 v Liberci.

Okresní derby mezi Hejnicemi a Doubí dopadlo smírem, když Doubí proměnilo v nastaveném čase penaltu za faul, jenž byl evidentně na brankáře Hejnic. To nemohli Hejničtí dlouho po zápase rozdýchat. Hejničtí totiž krátce předtím šli do vedení po utěšené střele.

Rynoltice to neměly v Košťálově snadné. Trápily se v koncovce a rozhodly o výhře v nastaveném čase, po nádherném voleji Čadka z hranice velkého vápna. VTJ Rapid Liberec v neděli prohrál v Lomnici, kdy zlom nastal po proměněné penaltě domácích na 2:1.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Hrádek, který měl více gólovek, doma se Skalicí dvakrát vedl, soupeř vždy stihl dorovnat. V samém závěru však mladý gólman zachyboval a Skalice pohodlně vstřelila rozhodující branku, i když Hrádek ještě v náporu stihl nastřelit tyč.

Frýdlant si od vstupu do sezony sliboval víc. V Sedmihorkách nezačal sice špatně, jenže dva inkasované góly z kategorie laciných tradičně zamávaly s psychikou týmu. Do poločasu to ještě šlo, ale druhá polovina zápasu zastihla Frýdlant naprosto rozložený.

Bílý Kostel podal v Železném Brodě dost špatný výkon do poločasu. Poté se probral, hned po otočce snížil a měl další tutovky v poměru 3:1. Největší šanci spálil Studnička, který z brankové čáry minul.

Višňová po nevýrazné I. půli, kdy chyběla bojovnost, předvedla nádherný obrat. Kromě pěti branek do sítě Rovenska, ještě třikrát nastřelila břevno a třikrát její hráči šli sami na bránu. Hosté se na nic nezmohli. Hattrickem se prosadil Tomáš Mazánek, který má stále namířeno do Německa.

Zápas 5. kola první fotbalové ligy mezi týmy FC Slovan Liberec a Bohemians 1905 se odehrál 18. srpna na stadionu U Nisy v Liberci. Na snímku zleva Michal Švec a Jakub Pešek.

I. B TŘÍDA

Před Vescem klobouk dolů! 50 minut hrál bez vyloučeného gólmana a záložníka, ale dokázal nováčkovi ze Žibřidic, jak se bojuje. V devíti nejen že vydrželi, ale dvěma góly zvrátili výsledek ve svůj prospěch. Hosté ve II. půli jen přihlíželi, jak domácí hrají a přesilovku vůbec nevyužili. O třech bodech rozhodla bomba Josefa Házy do šibenice. A to pět minut před koncem.

Stráž nad Nisou vstoupila do soutěže bez jediného přípravného zápasu, zato krásnou výhrou po zodpovědném výkonu. Nesrazila ji ani přísná penalta, naopak dva góly připisovala po rychlých autech. Rozstání bylo ve Cvikově jednoznačně lepší a domácí skórovali jen po chybách brankáře.

Pěnčín proti Chrastavě často vyhořel v šancích, a tak musel zápas brankově jistit až nejstarší muž na hřišti Jaroslav Bárta gólem a navíc nastřelil břevno. Jablonné zabodovalo na hřišti nováčka z Dubé aniž by inkasovalo. Nováček z Vratislavic sehrál vyrovnanou půli, jenže hned v úvodu té druhé domácí Doksy vstřelily branku, a to je natolik uklidnilo, že každý brejkový útok skončil gólem a tudíž nářezem 6:0.

Zápas 4. kola českého fotbalového poháru - MOL Cupu mezi týmy FC Slovan Liberec a MFK Karviná se odehrál 1. listopadu na stadionu U Nisy v Liberci. Na snímku je Roman Potočný.
Los MOL Cupu: Teplice čeká pražská Admira, Liberec do Štěchovic

SERVIS

Krajský přebor

Hrádek – Skalice 2:3 (2:2). Branky: 13. z pen. a 34. Švejkovský – 33. a 87. Paštika, 44. Kraus. Rozhodčí: Havel, ŽK: 2:3. Diváků: 75. Hrádek: Dlask – D. Holeček, Brožík, Strya, Kovač – Bruner, Švejkovský (57. Černohorský), Marek (90. Engel), Grepl – P. Rob (78. Š. Holeček), O. Holeček.
Sedmihorky – Frýdlant 6:1 (2:0). Branky: 49. a 67. Kodr, 11. Ložek, 23. Marek, 53. Beneš, 88. Kroupa – 90. Tauš z pen. Rozhodčí: Bahník, ŽK: 5:2. Diváků: 110. Frýdlant: Němec – Capulič, Barac, Šena, Coufal – Liška (69. Buřita), Tauš, Štrbák, Suk (77. Smolný) – Šindelář, Stýbal.
Železný Brod – Bílý Kostel 3:2 (3:1). Branky: 14. Havrda, 21. Makula, 45. Svoboda – 17. z pen. a 46. Jan Ďuriš. Rozhodčí: Marek, ŽK: 6:5. Diváků: 100. Bílý Kostel: P. Ulrich – Rajchman, L. Janáček, Chomout, Strnad – Jan Vacek, Daniel Ďuriš (46. Beňo), Vitík (45. Studnička), Jan Vacek – Dominik Ďuriš, Jan Ďuriš.
Višňová – Rovensko 5:2 (0:2). Branky: 60., 68. a 88. z pen. T. Mazánek, 55. Dobrovodský, 65. M. Mazánek. Rozhodčí: Linhart, ŽK: 1:2. Diváků: 150. Višňová: Vykoukal – Dobrovodský, Cýrus (59. Bednář), Jelínek, Kepr (80. Zita) – Michálek, Kutílek, Zimák, M. Mazánek – T. Mazánek, Melka.
Nový Bor – Doksy 4:5 (1:3). Branky: 22. vlastní, 56. Vacek, 73. Nosek, 85. Jan Broschinský – 33. a 53. Kukla, 6. Kopecký, 17. Kouba, 51. Finklár z pen. Rozhodčí: J. Blaschke, ŽK: 2:3. Diváků: 200.

I. A třída

Ruprechtice – Krásná Studánka 4:0 (1:0). Branky: 84. a 88. L. Šrajbr, 16. Morávek, 65. M. Šrajbr. Rozhodčí: Kowalik, ŽK: 1:2. Diváků: 40. Ruprechtice: Vavřich – Vrtal, Suchý, Průcha, Morávek – Sochor, Stříteský (62. L. Šrajbr), Chwiedziuk, M. Šrajbr – Neumann (73. Dlabola), Kaiser (73. Kesner). Krásná Studánka: Tošner (46. Lajtar) – M. Vondráček, Novák, Macháček, Lednický – Toman (59. Sypták), Opočenský, Smolák, J. Hájek – Zatroch, Š. Vondráček.
Košťálov-Libštát – Rynoltice 2:3 (1:1). Branky: 29. Klaban, 62. Kosina – 38. a 81. Bláha, 92. Čadek. Rozhodčí: Čurda, ŽK: 1:5, ČK: 76. T. Kotek (R). Diváků: 80. Rynoltice: Kubínek – Švarc, Všetečka, Bláha, Hanzl – Ryšavý (80. Čadek), T. Kotek, Ptáček, T. Vacek (66. Moravec) – Kopic, Jan Vacek (72. Kraus).
Hejnice – Doubí 3:3 (2:2). Branky: 33. Kobr, 43. Šikýř, 89. Koťátko – 30. a 35. Zradička, 90. Vlach z pen. Rozhodčí: Zboroň, ŽK: 3:3. Diváků: 45. Hejnice: Farkaš – M. Malinský, Dressler, Sýkora (35. Matouš), Havel – Havlišta, Sirůček, D. Neumann, Koťátko – Šikýř (64. P. Neumann), Kobr (86. Matěcha). Doubí: Jirák – Beneš, Kabát, Hypius, Zradička (77. Zeman) – Herkner (90. Čermák), Gadas, Kovařík (63. Benda), Vlach – Haunold, Holický.
Pěnčín – Jenišovice 1:6 (1:1). Branky: 38. Benda – 10. a 59. Randák, 51. a 52. Fedorko, 62. Vavřich, 79. Pekař. Rozhodčí: Horák. Diváků: 100.
Lomnice – VTJ Rapid Liberec 3:1 (0:0). Branky: 40., 67. z pen. a 83. Gaubman – 41. Landyš. Rozhodčí: Mizera. Diváků: 85. Rapid: Paidar (69. Lukáč) – Snášel, Horáček, Landyš, Všechovský – Slatinka (86. Vimmer), Železný (62. Kejdana), Stuchlík (76. Engelhart), Noel – Kadlec, Gschwentner (89. Glod).
Horní Branná – Desná 2:3 (1:0). Branky: 13. Jón, 84. Šimek – 67. a 90. V. Kořínek, 80. P. Kořínek. Rozhodčí: Bohata, ŽK: 1:3. Diváků: 200.
Mšeno B – Semily 4:1 (2:0). Branky: 41. a 57. Krejčík, 18. Brož, 81. Jiroušek – 54. Lukeš. Rozhodčí: Brož. Diváků: 50.
Stráž p. R. – Mimoň 3:2 (2:2). Branky: 11. Kisty, 32. Mitáč, 92. R. Věchet z pen. – 44. a 45. Hřeben. Rozhodčí: Pánek, ŽK: 1:3. Diváků: 150.

I. B třída – ZÁPAD

Holany – Stráž n. N. 1:3 (1:2). Branky: 20. Kýček z pen. – 16. a 38. Horáček, 59. T. Oberreiter. Rozhodčí: Kutílek, ŽK: 5:3. Diváků: 80. Stráž: Černý – Dostál, Horáček, Kapras, Landa – Michalík, L. Obereiter, Šafář – Drašner, V. Jirsa (86. Marek).
Dubá – Jablonné 0:2 (0:1). Branky: 27. a 67. Hubka. Rozhodčí: Švec, ŽK: 1:1. Diváků: 100. Jablonné: Holub – Knolle, V. Zelený, Janďura, Vajtr (71. Čermák) – Řehák (84. Murdza), Doubek, Vejskrab, Hubka (90. Libezeit) – Hetver, Teleky (46. Šimon).
Vesec – Žibřidice 2:1 (0:1). Branky: 77. Šišlák, 85. Háza – 4. Abrahám. Rozhodčí: Mařatka, ŽK: 0:1, ČK: 20. Berka, 40. Brauner (oba V). Diváků: 150. Vesec: Berka – Kořínek, Linke, Kalaš (21. Tonev), Slabý (62. Němec), Fronc – Macháček (68. Smejkal), Suska (81. Nyč), Brauner, Šišlák – Háza. Žibřidice: Dostál – Štefan (72. Vávra), Herclík, O. Tvrzník (57. Patka), Kučera – M. Tvrzník (52. Menšík), Abrahám, Smola, Šorejs – Jaček, Fejfar (57. Danczi).
Cvikov – Rozstání 2:4 (2:4). Branky: 12. Záhorský, 12. Touš – 8. Jíra z pen., 30. Jarý, 36. Novák, 45. Drbohlav z pen. Rozhodčí: Nešněra, ŽK: 0:2, ČK: 65. Třešňák (C). Diváků: 80. Rozstání: Sluka – Bulíř, Jíra, Grujoski, Tomáš – Pavlů (56. Kozák), Drbohlav, Hajský, Novák (86. Ulrich) – Bolina, Jarý.
Pěnčín – Chrastava B 2:0 (1:0). Branky: 5. Jaček, 85. J. Bárta. Rozhodčí: Kovář, 1:4, ČK: 61. Bednář (Ch). Diváků: 70. Pěnčín: Semenský – Kratochvíl (83. J. Bárta), Primásek, Mikula, Lhoták – Matějíček, M. Kotrman (66. Žďárský), Škréta, Mendlík – Jaček, Zdražil. Chrastava: Zoul – Firman, Košťál (68. Zelenka), Podroužek, Šupol – Cusnir, Voplakal (46. Fedák), Wolf, Jahoda – Bednář, Průša.
Doksy B – Vratislavice 6:0 (0:0). Branky: 54. a 62. Beránek, 47. Chlumecký, 56. Brodský, 58. Doubrava, 80. Paramund. Rozhodčí: Balatka. Diváků: 85. Vratislavice: Havrda – Salaba (60. Bergr), Hoffmann, Peš, Zejbrlík – Házi, Preissler (70. Šidák), Dunajevský, Žabka – Štěpánek, Jonák (55. Marx).
Loko Česká Lípa – Kamenice 1:0.

I. B třída – VÝCHOD

Přepeře B – Plavy 7:1, Rychnov – Bozkov 2:3, Velké Hamry B – Bělá 9:0, Jablonec n. J. – Držkov 1:3, Smržovka – Roztoky 2:0, Lučany – Železný Brod B 3:2.

Liberec – Prvním kolem začal i fotbalový okres.

Výsledky: Dolní Řasnice – Machnín 3:9, Nová Ves – Český Dub 6:1, Chotyně – Nové Město 1:1, Raspenava – Višňová B 4:2, Bulovka – Hrádek B 2:0, Rynoltice B – Stráž B 2:4, Bílý Kostel B – Frýdlant B 4:4.