VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA PAVLÍČKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Bitva proběhne i s polní kuchyní

Liberec – Vojáci v dobových uniformách, na Nerudově náměstí polní lazaret, před radnicí velitelský stan, areál ve Vesci napěchovaný diváky. Sdružení Archa 13 už finišuje přípravy na letošní rekonstrukci Bitvy u Liberce.

Historická bitva nabídne i gastrofestival

Od Bitvy u Liberec uplyne letos 260 let. Organizátoři chystají hned několik novinek

Kočárové aleji v Raspenavě zbývá jen posledních pár hodin

Raspenava - /GALERIE/ Přesně 147 let lemuje silnici z Raspenavy na Krásný Les jasanová alej. V roce 1870 ji vysázeli tamní sedláci, aby zpříjemnili cestu kočárem z Frýdlantu do Lázní Libverda, které se právě tehdy rozvíjely.

Teplo může být v Liberci výrazně nižší

Liberec - Podle města může být cena tepla v Liberci 550 Kč za gigajoul.

Nový virus chřipky zaznamenali v Liberci

Liberec - Laboratorní výsledky u uhynulé labutě z liberecké ZOO potvrdily, že zemřela na nový subtyp viru ptačí chřipky.

Mezi Libercem a Jabloncem jezdí nový dopravce

Liberec - Ode dneška jezdí na lince Liberec - Jablonec nad Nisou a Liberec - Jilemnice nový dopravce. ČSAD Liberec nahradila firma BusLine. ČSAD Liberec odebral licenci na tyto linky Liberecký kraj a to v reakci na velký počet neodjetých spojů v předchozích měsících.

Trať mezi Hrádkem a Žitavou se dočká opravy nejdřív za tři roky

Liberec - Rychlostní rarity na trati mezi Hrádkem a Žitavou se cestující jen tak nezbaví. Zatímco z Liberce do Hrádku frčí vlaky rychlostí až 100 km v hodině, za Hrádkem přes Polsko se začnou ploužit třicítkou, maximálně čtyřicítkou.

V Hrádku nad Nisou vyroste úložiště dat

Hrádek nad Nisou - V Hrádku má vzniknou datové centrum, jediné na sever od Prahy.

Počasí zmařilo i letošní balónový přelet Jizerek

Hejnice, Jizerské hory - /GALERIE/ Účastníci sletu horkovzdušných balónů zvaného Cimrmannova žárovka měli i letos smůlu.

Povinné poplatky obce odmítají

Liberecký kraj - Ministerstvo pro místní rozvoj zvažuje povinný výběr poplatků za rekreaci.

V zoologické se modlí, aby nemuseli utratit vzácné dravce

Liberec - Nervy nadranc mají od pátečního odpoledne pracovníci liberecké zoo. Prokázal se tam totiž virus ptačí chřipky u labutě, která uhynula v izolačním zařízení.

V popelnici se našlo mrtvé novorozeně

Liberec – Hrůzný nález učinil v sobotu 11. února krátce před polednem obyvatel jednoho z domů v ulici Na Bídě, který šel vysypat odpadky. V jedné z popelnic našel malé, bohužel už mrtvé, dítě. Šlo o čerstvého novorozence. Policie žádá veřejnost o pomoc, nejen obyvatele ulice Na Bídě.

Vylepší soutěž autobusák?

Liberec - Autobusové nádraží si teď vezme na paškál architektonická soutěž.

Vládní zmocněnec pro Turów nebude, prý není potřeba

Praha, Frýdlantsko – Jednání pracovní skupiny na vládní úrovni ohledně ztráty vody na Frýdlantsku, Chrastavsku a Hrádecku kvůli rozšiřování dolu Turów dopadlo podle ministra životního prostředí Richarda Brabce uspokojivě.

Místo jízdenky jenom wi-fi

Liberec - Dopravní podnik v Liberci se podílí na vývoji nové technologie.

Poláci zpochybňují Turów

Liberecký kraj - Za ztrátu vody z českého území může podle Polska změna klimatu.

Višňová zásobuje speciálními vaky celou západní Evropu

Višňová – /GALERIE/ Dřív tam byla velká přádelna a tkalcovna. Dnes se tu namísto kovralových koberců šijí podle přání zákazníků pevné vaky všech velikostí, od půlmetrových až po skoro třímetrové.

Liberci hrozí exekuce. Město musí zaplatit 600 tisíc korun

Liberec - Až v exekuční řízení vyústil spor města se společností Real Space.

Frýdlant má v plánu atletický stadion, uspěje?

Frýdlant - Zchátralé škvárové hřiště má nahradit moderní stadion.

Opozici se nelíbí rozpočet města

Liberec - Vloni byl přebytek 128 milionů, letos se plánuje schodek 83 milionů.

Přibude další placené parkoviště

Liberec - Dřív tam bylo škvárové hřiště, pak parkoviště na divoko a teď už parkoviště oficiální. I když tam cedule, že jde o zónu s placením stáním, už jsou nainstalované, řidiči zatím neplatí nic. Jde o 80 nových míst v Pastýřské ulici za budovou policie. „Parkovací automat tam nainstalujeme, až skončí zima," uvedl technický náměstek primátora Tomáš Kysela.

Na uhlí se teď musí čekat

Liberecký kraj - Teplé zimy minulých let i špatná finanční situace lidí, kteří si nemohou objednat větší množství uhlí najednou. To jsou důvody, kvůli kterým jsou teď některé uhelné sklady zavaleny objednávkami. Jejich vyřízení ale trvá nejméně týden.

Chystá se další změna ve vedení města?

Liberec - Navrácením Karolíny Hrbkové (ZpL) na pozici náměstkyně primátora zřejmě vše nekončí. Jak naznačili oba koaliční partneři, Změna i bývalé ANO, další jednání o setrvání této podoby koalice budou následovat. „Chceme nastavit fungování koalice na zbytek volebního období tak, abychom se mohli maximálně věnovat splnění našich předvolebních slibů namísto vnitrokoaličních sporů. Další změny v obsazení rady města by měly proběhnout na příštím zastupitelstvu," uvedl lídr Změny Jan Korytář.

Ať Turów řeší vládní zmocněnec

Liberecko - Vodárenské společnosti, obce i kraj volají po větší aktivitě státu.

Karolína Hrbková je znovu náměstkyní

Liberec – Před měsícem ji primátor odvolal pro manažerské selhání, teď navrhl její vzetí zpátky na post náměstkyně pro životní prostředí, veřejný prostor a nově cestovní ruch namísto územního plánování, které si primátor ponechává pod sebou.

Bidelin je mé dítě, na které jsem pyšná

Liberec - /ROZHOVOR/ Ještě před Vánocemi náměstkyně primátora pro územní rozvoj a veřejnou zeleň, teď de facto nezaměstnaná. Karolína Hrbková ze Změny i přes své odvolání na radnici nezanevřela a bude pro město pracovat na projektu BIDELIN.

Radnice začne řešit problémy z ankety občanů

Liberec - Celkem 2358 lidí se zúčastnilo ankety, která se týkala deseti nejpalčivějších problémů Liberce. První nástřel provedli účastníci veřejného fóra Zdravé město vloni na podzim, následovala pak anketa na webu města.

MHD zdarma pro rodiče malých dětí?

Liberec - MHD zdarma pro ty, kteří jedou v tramvaji či autobuse s malým dítětem. Konkrétně s dítětem do tří let věku. Nesmysl? V Praze a Brně už takto doprovod malých dětí bez placení jezdí. V Praze k tomu musí mít speciální průkaz „Dítě do tří let", v Brně zvláštní bezplatnou jízdenku.

Město dá milion na rozptylovou loučku

Liberec - Hřbitov v Ruprechticích čekají letos zásadní proměny za miliony korun.

Sto tisíc pro Domov U Spasitele

Nákup andělů podpořil důležitou službu pro staré a nemohoucí lidi na  Frýdlantsku

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies